п'ятниця, 18 серпня, 2017, 14:36 Світ
Теракт у Барселоні мав дві цілі, – Бортник
Постраждалі внаслідок теракту в Барселоні. Фото: elpais.com
Постраждалі внаслідок теракту в Барселоні. Фото: elpais.com

Нещодавній теракт у Барселоні має локальну та глобальну цілі. Локальною ціллю є Каталонія, де «процвітають» сепаратистські рухи, а глобальною – вибори у Німеччині, де діє політика мультикультуралізму.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Руслан Бортник.

«У терористичної атаки на Барселону насправді є дві цілі. Перша ціль – це Каталонія, – а в Іспанії саме в цьому регіоні дуже сильні сепаратистські рухи. Ці трагедії будуть підштовхувати сепаратизм, надаючи йому додаткові аргументи, чому необхідно виходити зі складу Іспанії і, можливо, зі складу Європейського Союзу», – вважає політолог.

За його словами, другою цілю терактів у Європі є Німеччина, яка готується до виборів.

«Ціллю є німецька політика мультикультуралізму і сама Ангела Меркель, яка є провідником цієї політики», – заявив Руслан Бортник.

Хоча, на його думку, дуже складно говорити про організованість цих атак.

«На жаль, ІДІЛ створив таку атмосферу, при якій терористичні атаки обов'язково заплановані і не обов'язково координуються з якихось центрів. Але, фактично, вони невідворотні, оскільки частина мусульманської молоді в усьому світі знаходиться під впливом радикальних ісламських поглядів. Тому час від часу, на жаль, схожі терористичні атаки траплятимуться», – вважає експерт.

Також він висловив припущення, що головною ціллю таких атак є громадська думка та певний політичний курс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:15:38