п'ятниця, 18 серпня, 2017, 17:19 Суспільство
Світові прем’єри у Львові: на LvivMozArt вперше виконають твори Франца Ксавера Моцарта
Фото: wallpapersshock.com
Фото: wallpapersshock.com

Під час гала-концерту у львівській опері, який відкриє Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, сьогодні зазвучать світові прем’єри – твори Франца Ксавера Моцарта, які досі ніколи не виконували.

Про це сьогодні під час відкриття виставки «Любити музику» розповіла засновниця та арт-директор фестивалю Lviv MozArt, всесвітньо відома диригента Оксана Линів.

Так, вперше сьогодні прозвучить кантата композитора «Перший весняний день» для солістів, хору і оркестру. Франц Ксавер Моцарт написав цей твір у 1827 році з нагоди відвідин Львова австрійською імператрицею Кароліною Шарлоттою Августою Баварською. Тоді на закритому концерті кантата прозвучали єдиний раз, і більше привселюдно її не виконували. Тож сьогодні у львівській опері відбудеться прем’єра.

Натхненниця LvivMozArt Оксана Линів, каже, Франц Ксавер Моцарт був неймовірно талановитим композитором, втім через невпевненість в собі він все життя прожив у тіні відомого батька. Боячись бути нещадно розкритикованим, він написав мало творів для великого складу: солістів, хору та оркестру. Кантата композитора «Перший весняний день» – один із них.

«Всі хто сьогодні потраплять на концерт, почують абсолютно ексклюзивні твори. Ми будемо мати світові прем’єри. Ці твори ні разу не звучали ані в ХХ, ані в ХХІ столітті. Наприклад, перший твір в фортепіанній варіації, де ви почуєте молодого Ксавера, переплетеного з українським козачком і з польським краков’яком. Також ви почуєте надзвичайно чарівну музику – кантату «Перший весняний день». Коли я це диригую, думаю тільки про те, чому не знайшлося людини, яка могла б підтримати його талант. Всі визнавали, що Франц Ксавер Моцарт був не менш талановитим, ніж його батько, тільки, на жаль, він не мав такого батька, якого мав Вольфган Амадей Моцарт», – зазначила Оксана Линів.

Диригентка каже, вбачає завдання свого життя заново відкрити твори цього незаслужено зацькованого і забутого композитора.

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль LvivMozArt триватиме 8 днів та поєднає у собі класику й абсолютно нові формати її виконання. Попереду – безліч незвичних інсталяцій та перформансів, грандіозні опери та симфонічні й камерні концерти, візуальне мистецтво та виступи зірок світової сцени.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:13:59