п'ятниця, 18 серпня, 2017, 15:41 Політика
Соромно, коли прокурори не готуються до судових процесів, – Баганець

Нинішні прокурори, які займаються досудовим розслідуванням справ, значно слабші за адвокатів підозрюваних. Адже через зміни до нового закону про прокуратуру, в орган набирають людей без відповідного досвіду.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів заступник Генерального прокурора України (2014-2015 рр.) Олексій Баганець.

Прокурори, які беруть участь у засіданнях на стадії досудового слідства, виглядають слабшими за адвокатів, які захищають підозрюваних.

«Я віддав цій службі дуже багато, тож мені соромно, що вони не готуються до процесів», – зізнався Баганець.

Тож, на його думку, виною у всьому стали тимчасові норми до нового закону про прокуратуру. Згідно із документом, у відомство дозволили набирати людей без обов‘язкового стажу роботи в органах прокуратури – «інших фахівців у галузі права».

«Уявіть собі, наприклад, людина пропрацювала нотаріусом, юристом у державній виконавчій службі, оперативним працівником в органах Нацполіції чи міліції, і, за цим конкурсом, її можуть призначити начальником відділу Центрального апарату Генеральної прокуратури України. Чи зможе такий працівник організувати роботу із розгляду та розслідування справ у сфері корупції? Коли ж вас болить зуб ви не звертаєтесь до санітарного лікаря, а йдете до стоматолога, а апендикс вирізає не окуліст», – обурювався Баганеь.

Із його думкою погодився і колега, колишній Генеральний прокурор України Святослав Піскун. Мовляв, раніше до молодих прокурорів були значно серйозніші вимоги.

«Вони обов‘язково мали бути відмінниками або ж вчитися не гірше за інших. Потім претенденти ще й проходили три кола атестаційної комісії. Мені нещодавно розповідав один із нинішніх керівників нашого правоохоронного органу, як він тиждень не виходив з дому і читав закони, готуючись до атестаційної комісії на посаду помічника районного прокурора. Ви уявляєте, якою була відповідальність!», – наголосив Піскун.

Зараз же ж, за його словами, ніхто не звертає увагу на успішність кандидата та навіть на те, який навчальний заклад закінчив претендент.

«На співбесіді сіла якась комісія навіть не з фахівців, а з тих, які займаються суспільною діяльністю – і все, ти вже можеш бути прокурором району. Та ця людина жодного разу в суді не була! Ми ніколи не призначали на такі посади людей без досвіду», – розповів Піскун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:38:07