п'ятниця, 18 серпня, 2017, 21:22 Політика
Шмулевич: Якщо Україна стане клоном Росії, то яка Заходу різниця, хто буде в Києві?

Якщо Україна стане клоном Росії – то яка Заходу різниця, хто сидітиме у Києві – Порошенко, Путін чи хтось інший? Тому згортання реформ – це шлях загибелі, він послаблює суспільство.

Про це у програмі FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (в ефірі 19:10 – 20:00) на телеканалі ZIK заявив Авраам Шмулевич, ізраїльський рабин, історик, політексперт, коментуючи згортання реформ в Україні, яке влада пояснює війною.

Гість програми висловив переконання, що розмови про згортання реформ – дуже поганий показник. «Бо є багато прикладів, коли відкриті демократичні суспільства – післявоєнна Німеччина, а також Ізраїль, розгортали реформи в дуже непростих умовах», – нагадав пан Шмулевич.

У світі, як зазначає політексперт, загальновідомим є той факт, що демократія ефективніша за диктатуру. «І те, що окремі політичні сили в Україні намагаються використати війну для згортання демократії – це чиста демагогія. Якщо це настане – Захід відвернеться від України. Буде незрозуміло, навіщо взагалі захищати Україну», – вважає Авраам Шмулевич.

Водночас демократичне суспільство є сильнішим через те, що люди знають і розуміють, що саме вони – господарі своєї країни. «Можу навести приклад часів Кримської війни – середини ХІХ століття. Тоді на півострові висадились британські і французькі війська, які розгромили Російську імперію.

Так от у британських військах був кореспондент газети «Times», який щодня відсилав кореспонденцію. А писав він в основному не про перемоги своєї армії, а критику – про те, що в такому-то бою офіцер послав на забій солдат, що погане постачання. Англійські генерали були дуже незадоволені, але нічого зробити не могли. У підсумку англійська армія ставала щораз ефективнішою.

Бо якщо у вас нема вільної преси, то генерали, військові, їм дуже легко власні провали приховати від громадськості, і армія воює гірше. А демократія – це умова ефективному протистоянню агресору. І якщо Україна згорне свободи – то втратить підтримку Заходу», – підсумував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 05:30:11