п'ятниця, 18 серпня, 2017, 15:24 Суспільство
«Шляхетні волоцюги». Хто там сидить в Держкіно? Кому вони служать?
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Стосовно зйомок фільму «Шляхетні Волоцюги» у Львові, який викликав обурення представників культурної громадськості. Не певна, що Оксана Білозір зможе вплинути на ситуацію. Тут хіба що допоможе бойкотування, але ж уже, певно, все проплачено – і потяг пішов. Обурює інше --рішення Держкіно підтримати сей проект. Він що --такий актуальний?

Я подивилася репортаж, послухала сценаристів і зрозуміла, що для них батярство – то просто антураж, вони нічого про нього не знають, вони не мали консультантів з «батярознавства», обмовилися, що мали знімати рімейк, а зняли, що захотіли, тішилися, що Брати Гадюкіни грають на цвинтарі в якомусь епізоді... Горох з капустою на тлі кривавих років.

Ні, звичайно, з часів можна й кепкувати, як Іван Петрович з Вергілія, але в тому має бути певний сенс... Якщо так відроджуватимуть український кінематограф, то погибель його не забариться. Хто там сидить в Держкіно – з якого вони століття?!

І до кінотеми: московити знімають в Ірпінському будинку творчості якийсь черговий мелодраматичний серіал, – писав Григорій Клочек. Хтось же дав дозвіл на це? Кому платять за оренду території? І остаточне питання з часів войовничого «Посту Ярослава Галана» – кому вони служать? КОМУ ВОНИ СЛУЖАТЬ?!

Нагадаємо, що сьогодні відомі люди у галузі культури, мистецтва та науки підписали звернення львівської мисткині, літератора та акторки Мирослави Сидор до народного депутата Оксани Білозір з приводу зйомок фільму «Шляхетні Волоцюги» у Львові. Цей фільм став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Його анонсують як римейк польського фільму «Włóczęgі» знятого польською телестудією «Warszawskie biuro kinematograficzne feniks» в 1939 році. Проте львівська культурна громадськість висловлює обурення і рішучий протест проти подачі ТАКОГО Львова на огляд українського глядача.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:35:34