п'ятниця, 18 серпня, 2017, 17:09 Політика
Поляков зобов’язаний одягти електронний браслет, – Баганець

Якщо суд ухвалив рішення щодо носіння електронного браслета народним депутатом Максимом Поляковим і воно набрало чинності, він зобов’язаний його виконувати. Потім може його оскаржувати в Європейському суді з прав людини, але носячи браслет на собі.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав заступник Генерального прокурора України (2014-2015) Олексій Баганець.

«Під час застосування судом запобіжного заходу відносно народного депутата Максима Полякова, ухвалено рішення застосувати заставу і визначити за ним конкретні процесуальні обов’язки, один з яких – носіння електронного браслету. Я згідний з Максимом у тому, що в законі дійсно написано, що серед умов застосування браслету він не може бути одягнений, якщо, наприклад, порушує нормальний уклад життя людини і несе за собою незручності в його носінні. Але якщо вже судом ухвалено рішення, воно вступило в законну силу і Максим Поляков зобов’язаний його виконувати», – розповів Баганець.

Учасник ефіру додав: «Потім він може оскаржувати рішення в Європейському суді з прав людини. Але Поляков зобов’язаний виконати рішення суду. Відмова від носіння електронного браслета, і в законі про це написано, є процесуальним порушенням».

Піскун також вважає, що сьогодні на засіданні в Солом’янському районному суді Києва прокурори зробили правильно, що звернулися до суду, аби заставу, яка застосована відносно підозрюваного, була передана в дохід держави.

«Коли суд ухвалить рішення, він має право застосувати до Полякова заставу у значно більшому розмірі, щоб перевірити, чи той виконував покладені на нього процесуальні обов’язки, або ініціювати і застосувати до нього інший запобіжний захід, окрім одного. Верховна Рада не дала згоди на його затримання і арешт. І суд цей запобіжний захід не має права застосувати, а всі інші – може», – прокоментував Баганець.

Нагадаємо, народний депутат Максим Поляков, який підозрюється у хабарництві, не здав дипломатичний і закордонний паспорти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 15:28:01