Новини » Економіка 16 серпня, 2017, 9:06
Видобутий на окупованих територіях Донбасу антрацит експортують через Росію
Вугілля. Фото: news-ukraine.com
Вугілля. Фото: news-ukraine.com

У липні 2017 року через Росію експортували в країни Європи близько 267 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це свідчать дані РЖД і ФТС, повідомляє liga.net.

При цьому видання відзначає, що найбільшими експортерами українського вугілля стала Компанія Газ-Альянс, підконтрольна Сергію Курченко.

Нагадаємо, що Курченко втік з України на початку 2014 року, вважався близьким до екс-президента Віктора Януковича.

У липні з портів компанія експортувала понад 50 тис. Т антрациту. Всі обсяги були нелегально вивезені південно-осетинської компанією ЗАТ Внешторгсервіс, які в подальшому були переоформлені на Газ-Альянс.

Ще одна компанія Курченко – Петролеум капітал – експортувала з Росії 32 тис. Т вугілля, попередньо вивезеного з Донбасу. Покупців вугілля встановити не вдалося.

Компанія Русский антрацит експортувала близько 34 тис. Т антрациту. Практично всі обсяги були поставлені на адресу гонконгської Grecoal Limited, підконтрольній братам Олександру і Сергію Мельничуку.

Ще одна компанія, співвласником якої є Олександр Мельничук, – ТОВ Вугільні технології експортувала близько 15 тис. Т антрациту в липні.

На адресу Yorkland Merchants Limited (зареєстрована в Гонконзі в жовтні 2016 г.) в липні було поставлено понад 29 тис. Т українського антрациту. З цього обсягу безпосередньо РЖД Логістика поставила офшорної компанії 9 тис. Т.

Російська ТД Антрацит, яка перебуває під українськими санкціями, вивезла з Росії понад 31 тис. Т вугілля. Всі обсяги поставлені для Сarbon and Natural Resources corp Ltd. ТД Антрацит зареєстрована на жителя Ростовської області Олександра Носко.

З липня ЗАТ Внешторгсервіс припинила проходити за накладними РЖД, як імпортер вугілля з тимчасово окупованих територій. При цьому компанія продовжує поставляти на окуповані території Донбасу коксівне вугілля та залізну руду. Також компанія вивозить готову металопродукцію.

Понад 70% всього вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донбасу до Росії, в подальшому експортують все дві компанії, пов’язані з братами Олександром та Сергієм Мельничуком. Перший працює в «ЛНР» «заступник міністра енергетики», другий – легально торгує вугіллям в підконтрольній Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 03:03 :04