середа, 16 серпня, 2017, 20:15 Політика
Депутат про позику міністра: Фізособа мала право через суд вимагати арешту майна боржника

Якщо справді є докази, що міністр Насалик позичав кошти в іншої фізичної особи і їх не повернув, то ця фізична особа мала право звернутися до суду й вимагати арешту майна, щоб повернути ці кошти від того, хто їх винен.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Дмитро Білоцерковець, народний депутат України (БПП).

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва арештував квартиру і будинок міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика. Суд, зокрема, наклав арешт на три роки до 26 липня 2020-го на квартиру і житловий будинок, які належать Насалику.

Гість програми зауважив, що насамперед слід проаналізувати, чи міністр Насалик вказував у своїх електронних деклараціях про те, що у нього є позики.

«Що ж до факту, що у нього арештували квартиру та дім, я вважаю, що це господарсько-цивільний спір. І якщо справді є докази, що він позичав таку суму грошей – будь-яку суму грошей – в іншої фізичної особи і її не повернув, то, звичайно, та фізична особа мала право звернутися до суду та вимагати арешту майна і повертати ці кошти з того, хто їх винен», – зазначив гість програми.

Відповідаючи на запитання ведучих, як би мало діяти НАЗК у таких ситуаціях, як із незадекларованими позиками топ-чиновників, народний депутат України від «Самопомочі» Семен Семенченко звернув увагу на ще одну функцію НАЗК, яку те не виконує. Йдеться про моніторинг способу життя.

Так, каже нардеп, заходиш у двір СБУ – і бачиш стоянку недешевих машин, те ж стосується і прокурорів, які їздять на авто, які аж ніяк не можуть придбати за свою зарплату.

«НАЗК повинне виявляти такі речі, проводити первинні перевірки. І якщо є невідповідності, то НАБУ повинне порушувати справу», – зазначив Семен Семенченко.

На його думку, непрофесіоналів спеціально ввели до складу НАЗК, щоб дискредитувати саму ідею. Нині ж ця інституція, переконаний нардеп, для держави втрачена, розраховувати на неї у боротьбі із корупцією не слід.

Гість програми наголосив, що є сподівання на те, що восени вдасться добитися створення антикорупційного суду, щоб усі справи високопосадовців, які вже накопичилися, перестали саботуватися звичайними судами, які підконтрольні владі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 10:44:51