вівторок, 15 серпня, 2017, 16:03 Політика
Соцмережі обговорюють, як Тимошенко підтримала «качку» про українські двигуни для КНДР
Юлія Тимошенко. Фото: Прокопенко Олександр/УНІАН
Юлія Тимошенко. Фото: Прокопенко Олександр/УНІАН

Вражаюче, як Юлія Тимошенко з її інтуїцією могла допустити подібну катастрофічну помилку: підтримала «качку» The New York Times про українські двигуни для КНДР та заявила, що на Україну чекають «санкції і катастрофа». Радіти, що проти твоєї власної країни введуть санкції і позбавлять міжнародної підтримки, неприпустимо. І ця помилка може коштувати Тимошенко навіть більше, ніж знаменитий сміх на спільній прес-конференції з Володимиром Путіним після російського вторгнення в Грузію у 2008 році.

Про це у Фейсбуці написав політтехнолог Тарас Березовець.

Взагалі, у соцмережах нині активно ведуть обговорення цього випаду з боку Ю.Тимошенко. Так, політолог Сергій Таран на своїй сторінці у Фейсбуці у зв’язку з цим зазначив: «Юлія Тимошенко – український політик, яка підтримала «качку» The New York Times про українські двигуни для КНДР та обіцяє Україні «санкції і катастрофу». Вона не знає, що в міжнародній політиці забувають про особисті політичні амбіції та підтримують єдину позицію країни. Не будь, як Ю.Тимошенко! М.Ельман, на якого посилалася The New York Times, заявив, що інтерпретація статті була помилковою і він не вірить, що Україна постачала двигуни КНДР. А чи вистачить порядності у Ю.Тимошенко, яка посилалася на The New York Times та М.Ельмана й обіцяла Україні «санкції та катастрофу», визнати свою помилку?».

<nbsp;>

А телеведучий Сергій Руденко написав таке: «Майкл Ельман, який вчора припустив, що Україна постачала Північній Кореї двигуни для ракет, тепер каже: може, це робила і Росія. Юлія Тимошенко вже написала гнівний пост про Путіна і його підтримку Північної Кореї? Не бачили?».

Нагадаємо, експерт з ракет із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Ельман, на якого посилалося розслідування The New York Times, каже, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР.

«Я не вірю, що українська влада знала чи сприяла, якщо двигуни походять з України. Навпаки – Україна арештовувала північнокорейців у 2012 році!», – додає він.

Ельман також підкреслив, що не стверджував про причетність українського уряду, а вважає передачу двигунів роботою рук російських чи українських контрабандистів.

Як відомо, американське видання The New York Times опублікувало статтю, в якій, посилаючись на слова Ельмана, вказало, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливий через закупівлі на чорному ринку двигунів, можливо, з українського заводу «Південмаш».

Видання написало, що Північна Корея намагалась шість років тому викрасти ракетні таємниці щодо українських ракетних комплексів і нещодавно спробувала знову.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов у своєму коментарі у відповідь на публікацію The New York Times заявив, що Україна не постачала ракетні двигуни і будь-які ракетні технології в Північну Корею.

Появу відповідних публікацій в іноземних ЗМІ в Мінінформполітики України і на заводі «Південмаш» назвали провокацією і кампанією російських спецслужб.

Читайте також: Скандал навколо двигунів для ракет КНДР: експерт дав Україні пораду

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 07:12 :42