Новини » Політика 15 серпня, 2017, 17:10
До 1 жовтня НАЗК мало опрацювати 50 000 декларацій, – нардеп

Сьогодні рівно рік, як НАЗК запустило систему е-декларування. Тож давайте нагадаємо, про що йшлося. Зокрема, до 1 жовтня НАЗК мало опрацювати близько 50 000 декларацій топ-посадовців, а до 1 травня мали бути задекларовані доходи ще 2 мільйонів людей.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Сергій Рудик, народний депутат України (фракція БПП).

«Сьогодні рівно рік, як НАЗК запустило систему е-декларування. Тож давайте нагадаємо про що йшлося. Перше, до 1 жовтня НАЗК мало опрацювати близько 50 000 декларацій топ-посадовців. До 1 травня мало бути задекларовані доходи ще 2 мільйонів людей. Таким чином, на сьогоднішній день ми мали б мати три компоненти: збір інформації, тобто саме декларування доходів, його реєстрація і аналіз. Але тут зрозуміло, якщо станом на вчорашній день поширювалася інформація про 339 повних перевірок і 39 перевірок топ-чиновників, то на фоні 2 мільйонів воно виглядає хтозна-як», – каже народний обранець.

Сергій Рудик вважає, що закон має бути один для всіх. Тому, як додав гість програми, якщо сьогодні ми не запровадили систему, потрібно йти вперед дотримуючись закону.

«Для чого це все було потрібно? Щоб зробити максимально прозорими усіх публічних службовців, які працюють в державі незалежно від рівня, ось власне і все. Але, якщо ми будемо декларувати виключно за заявами «стукачів», то у нас завжди буде ймовірність осуду, постійно будуть якісь подвійні стандарти. Тому я ще раз кажу, що закон має бути один для всіх і якщо сьогодні ми систему не запровадили, потрібно йти вперед дотримуючись закону. Але замість того, щоби посилювати можливості технічних служб, спецзв’язку і всіх дотичних до цієї системи, говорити про його корегування, мені здається, це не зовсім правильно», – наголосив Сергій Рудик.

Нагадаємо, торік, 15 серпня, Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронного декларування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 03:56 :50