Новини » Політика 14 серпня, 2017, 22:30
За суддями введена дуже жорстка система контролю, – Павло Гречківський

За суддями сьогодні введена дуже велика система контролю. Зокрема, є органи, які мають відповідні повноваження. І якщо у будь-якого громадянина є якісь факти про те, що суддя бере хабарі, або вчиняє якісь інші негативні поступки, він має право звернутися із заявами і ці заяви будуть розглянуті, особливо під час проведення конкурсу.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Павло Гречківський, член Вищої ради правосуддя.

«За суддями сьогодні введена дуже велика система контролю. По-перше, є органи, зокрема, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, які мають відповідні повноваження. І якщо у когось, у будь-якого громадянина є якісь факти про те, що суддя бере хабарі, або вчиняє якісь інші негарні поступки, він має право звернутися із заявами і ці заяви будуть розглянуті, особливо під час проведення конкурсу», – каже гість програми.

Павло Гречківський зауважив, що члени Вищої ради правосуддя не приймають участі у проведенні конкурсу суддів до ВРП.

«Зокрема, член ВРП, як і сама рада же після проведення конкурсу призначає, тобто зараз у нас йде процедура призначення суддів на посаду і у нас є вичерпний перелік питань, по яких ми можемо забракувати ту, чи іншу кандидатуру»,– пояснив член ВРП.

Окрім цього, Павло Гречківський розповів, що у нещодавно прийнятому законі про Конституційний суд є деякі дивні речі.

«Я буду казати про дивні речі. Перше – закон про Конституційний суд, подання про зняття недоторканості депутатів та кодекси, без яких не може продовжуватись судова реформа призначаються для голосування у Верховній Раді на один день. Закон про Конституційний суд голосується, наступним голосується зняття недоторканості з п’яти, або шести депутатів, але тут увага, всі ці депутати належать до різних фракцій і у зв’язку із тим, що всі фракції стосовно свого члена отримали негативне голосування ВР, вони відмовляються голосувати за кодекси. І тут виникає інше питання, кому це потрібно було зробити? Я не знаю, але у мене склалося таке враження, що сьогодні у нас настільки розвинулася демократія, що цей віз з реформами, це як лебідь, рак і щука – тягнуть у різні сторони, не погоджуючи між собою такі моменти. Тому, якщо ці кодекси не будуть прийняті, то тоді можна поставити великий хрест на судовій реформі», – додав член ВРП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 07:47 :36