live
Новини » Політика

Новий Трудовий кодекс – це рімейк законопроекту з 2000-х років, – Дудін

Фото: politeka.net

Новий проект Трудового кодексу є прототипом того, який ще з початку 2000-х ніяк не можуть проголосувати у Верховній Раді.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав експерт Центру соціальних і трудових досліджень  Віталій Дудін.

«Я не згідний з тим, що ми повинні узаконити все те, що зараз існує на практиці щодо Трудового кодексу України. Потрібно не забувати, що ми європейська держава. А все, що в європейській країні суперечить Конституції, з часом судом може бути визнано незаконним. І те, що у нас немає таких позовів, не означає, що такі практики законні. Наприклад, необмежене стажування, відеонагляд, знищення профспілок», – розповів Дудін.

Також він додав і про те, у якій мірі новий Трудовий кодекс буде справді новим.

«Стосовно новизни кодексу теж сумніваюсь. Це рімейк того законопроекту, який ми хочемо ухвалити ще з початку 2000-х років. Його ідеологія залишається незмінною: без профспілок, без постійних трудових відносин, без якоїсь конкретизованої трудової функції», – прокоментував він.

Він додав: «Я бачу спроби наблизити нас до Росії або Білорусі, де можна влаштувати працівника на строковий договір, і після цього вже не буде сенсу створювати профспілку. Тобто це ніби регульовані країни. Але в базових речах вони пішли всупереч найкращим рекомендаціям Міжнародної організації праці».

Читайте також: Новий Трудовий кодекс: що зміниться і за що зможуть звільнити працівника

Loading...