неділя, 13 серпня, 2017, 19:00 Світ
Вчені пояснили, чому не можна ходити у відпустку на два тижні

Двотижневої відпустку цілком достатньо, щоб весь досягнутий в спортзалі протягом багатомісячних тренувань результат опинився у минулому.

Такого висновку дійшли експерти у сфері фітнесу з Університету Ліверпуля (Великобританія), – повідомляє dobryjlikar.

Люди, які регулярно відвідують спортзал, не повинні дозволяти собі подібних поблажок, як показало дослідження. Всього 14 днів, проведених у режимі пасивного відпочинку, завдають непоправної шкоди м’язовій масі та знижує рівень спортивної підготовки.

Дослідники помітили разючі зміни в цих показниках, а також в швидкості метаболізму, які відбуваються після двотижневої відпустки. Такі висновки спостережень за спортивно активними особами середнього віку 25 років.

Всіх учасників експерименту попросили протягом двох тижнів зменшити рівень фізичної активності на 80%, роблячи не 10 000 кроків щодня, як зазвичай, а тільки 1 500. До кінця періоду спостережень вони втратили, в середньому, 300 грамів чистої м’язової маси, а їх талія збільшилася майже на один сантиметр. Крім того, відзначалося збільшення рівня вісцерального жиру навколо печінки і стрибок холестерину, а загальні спортивні показники зменшилися.

Коли група добровольців повернулася до звичних навантажень, виявилося, що двох тижнів їм було недостатньо для того, щоб відновити форму. У людей, що займаються спортом, існує таке поняття, як м’язова пам’ять, яка дозволяє повернути обсяги в більш короткі терміни, ніж у неспортивних людей, однак це теж вимагає часу і зусиль.

Крім того, як підкреслюють вчені, такі зміни після відпустки можуть істотно збільшити ризик розвитку хронічних хвороб на кшталт діабету другого типу, захворювання серця і навіть передчасної смерті.

Читайте також: Безвіз на морі: 4 найдешевші європейські курорти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 13:59:40