неділя, 13 серпня, 2017, 21:15 Світ
Пародонтозом можна заразитися при поцілунку, – фахівець

Фахівці з Британської асоціації стоматологів попереджають, що пародонтоз може бути заразним – як, наприклад, туберкульоз. Адже, як вони з’ясували, ця хвороба має інфекційне походження.

Зокрема, було проведено дослідження у родинах, члени яких мали цю проблему. І з’ясувалося, що у хворих батьків і їхніх дітей у ротовій порожнині – ідентичні групи мікробів, – повідомляє dobryjlikar.

Цим можна пояснити поширеність хвороби – за даними ВООЗ, спеціалісти якої проаналізували інформацію з 35 країн світу, у 7 країнах понад 75% населення має пародонтоз, у 13 країнах – від 40 до 75%.

Таке може бути – пародонтоз передається через поцілунок?

«У ротовій порожнині кожної людини живуть мільярди мікроорганізмів. І коли люди, які мешкають спільно, мають однаковий «набір» цих мікробів, це нормально. Вони ж бо користуються спільним посудом, а під час поцілунку мікроорганізми дійсно можуть передаватися з однієї ротової порожнини в іншу», – коментує Надія Мельник, член Асоціації стоматологів України.

Скажімо, до мене часто приходять люди, які раніше не мали проблем з яснами, а після появи партнера вони з’явилися. У такому випадку треба лікувати обох, інакше один постійно заражатиме іншого.

Проте мікроорганізми не є єдиною причиною розвитку пародонтозу. Але вони можуть активізуватися при зниженні імунітету, при збоях в ендокринній системі, при цукровому діабеті. Крім того, доведено, що пародонтоз має спадковий характер, тому діти батьків, хворих на пародонтоз, мають підвищену схильність до нього.

Чи можна якось вберегтися?

«Насамперед – дотримуватися гігієни ротової порожнини. Якщо у когось вдома є така проблема, він повинен мати свій посуд, ложки-виделки. У кожного повинна бути своя щітка (яку треба змінювати не рідше як раз на три місяці) і навіть своя паста», – додає фахівець.

За статистикою, майже 80% дітей віком від 10 років мають гінгівіт – запалення слизової оболонки ясен, що вважають початком уражень пародонту. Коли треба звернути особливу увагу на ясна?

«Загалом існує ціла група хвороб пародонта – гінгівіти, пародонтити, пародонтоз. Гінгівіт – це перша ластівка. При пародонтиті вражаються тканини навколо зуба. А пародонтоз – це враження кістки. Тому вже перші симптоми (а це кровоточивість ясен, їх запалення) мають стати сигналом візиту до стоматолога. Інакше, якщо розвинеться пародонтоз, ясна атрофуються, зменшиться кісткова тканина, шийка зуба оголиться, і людина може втратити зуб, навіть просто поворушивши його.

І хоча повністю вилікувати пародонтоз неможливо, сучасні технології дозволяють частково відновити ясна, покращити їх кровопостачання, зберегти зуби. Цим займаються стоматологи-пародонтологи. А взагалі, щоб не проґавити хворобу, треба навідуватися на огляд до стоматолога хоча б раз на півроку», – резюмує Мельник.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 20:16:38