неділя, 13 серпня, 2017, 17:15 Суспільство
Кемпбелл: «Здорове харчування» псує здоров’я

Деякі недуги називають «хворобами багатіїв», тому що вони тісно пов’язані з надмірностями в харчуванні. «Ми щодня їмо, як королі і королеви, і це нас вбиває» – говорить автор книги «Китайське дослідження» Колін Кемпбелл.

Про це повідомляє dobryjlikar.

Рак

Наприклад, рак викликає більше страху, ніж інші хвороби. Між тим, є хімічна речовина, яка викликає рак у 100% піддослідних тварин, а її відсутність в раціоні зводить ризик виникнення раку до нуля. Саме таку речовину виявили індійські вчені. Вони вивчали дві групи щурів, яким давали однакову кількість найсильнішого канцерогену – афлатоксина. При цьому дієта однієї групи тварин містила 20% білка (це звичайний рівень споживання в західних країнах), іншої групи – лише 5% білка. Абсолютно всі тварини, чия їжа на 20% складалася з білка, захворіли на рак печінки, але ніхто з тих, хто вживав 5% білка, не став жертвою цієї хвороби.

Ці досліди були повторені доктором Кемпбеллом і його колегами в різних варіантах. Результат завжди був однаковий: низькобілкова дієта перешкоджала розвитку раку, що викликається афлатоксином, незалежно від того, в якій кількості канцероген вживався тваринами.

Серцево-судинні захворювання

Дослідження виявили тісний зв’язок між вживанням тваринного білка і серцево-судинними захворюваннями. Чим більше в раціоні тваринної їжі, тим гірше здоров’я кровоносної системи.

Крім того, десятки досліджень показали, що при годуванні щурів, кроликів і свиней їжею, що містить тваринні білки (наприклад, казеїн), рівень холестерину в їх крові значно зростав, а рослинний білок (наприклад, соєвий) сприяв суттєвому зниженню цього показника.

Дослідження людей підтверджують ці висновки. Споживання рослинних білків сприяє зниженню холестерину в крові більше, ніж зменшення споживання жирів і холестерину.

Цукровий діабет

Доктор медицини Джеймс Андерсон запросив 25 осіб, які страждають на діабет першого типу, і 25 осіб, які страждають на діабет другого типу. Він прописав їм експериментальну дієту, яка складалася з цільних рослинних продуктів і еквівалента одного-двох шматків холодного м’яса в день.

Лише через три тижні пацієнти, які страждають на діабет першого типу, змогли знизити дозу інсуліновмістких медикаментів в середньому на 40%. Показники рівня цукру в їх крові значно покращилися, а рівень холестерину впав на 30%.

У пацієнтів, що страждали на цукровий діабет другого типу, результати були ще більш вражаючими. З 25 пацієнтів 24 змогли припинити прийом інсуліновмістких препаратів.

То як харчуватися правильно?

Книга «Китайське дослідження» містить 750 посилань на дослідження, проведені різними вченими в різний час в різних країнах. Спільне в цих досліджень одне: зміна харчування значно знижує ризик і полегшує перебіг багатьох хвороб. На підставі цих досліджень доктор Кемпбелл дає простий рецепт здорового харчування:

1. Їжте цільні рослинні продукти, зводячи до мінімуму споживання рафінованої їжі, додаткової солі і жирових добавок.

2. Спробуйте прибрати з вашого раціону всі продукти тваринного походження, але не зациклюватися на цьому. Важливо також відмовитися від рафінованих вуглеводів.

3. Вживайте складні вуглеводи, які містяться в цільнозернових продуктах, фруктах і овочах. Таке харчування сприяє профілактиці всіх «хвороб багатіїв»: серцево-судинних захворювань, раку, діабету, хвороби Альцгеймера, остеопорозу.

Читайте також: ТОП-5 продуктів, які допоможуть очистити артерії


Реклама

Чи можна вживати воду з-під крана? Дане питання задають багато людей. Допоможе вирішити питання аналіз води himanaliz.ua . Подібні дослідження допоможуть правильно встановити хімічний склад води в будь-якому місці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 14:00:21