субота, 12 серпня, 2017, 16:15 Економіка
Замість абонплати за газ повинен бути двоставковий тариф, – Хабатюк

За розрахунками НАК «Нафтогаз України», платіжки за газ для українців зростуть щонайменше на чотири мільярди гривень. Тому потрібно за європейською практикою впровадити двоставковий тариф, який буде найбільш обґрунтований.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Почути Україну» (щоп'ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав заступник начальника департаменту НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк.

«Справді, за нашими розрахунками збільшаться збори коштів з кінцевих споживачів. Вони загалом зростуть щонайменше на 4 млрд грн за тими даними, які були опубліковані при першому засіданні (Нацкомісії з енергетики та компослуг, – ZIK)», – розповів Хабатюк.

Також він сказав про дві проблеми – методику абонентської плати і її форму.

«По-суті, я також не підтримую абонплату і вважаю, що має бути так званий двоставковий тариф. Тобто фіксована частина і в залежності від обсягів. Це те, що найбільш широко використовується в Європі. Майже усі країни використовують такий підхід. А також по формі, де було вже дві невдалі спроби», – прокоментував він.

Ведучий у студії зауважив, що голова НКРЕКП на засіданні Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг сказав про те, що в документах йдеться про абонентську плату.

«Немає слова «абонентська плата», але й по суті залишається єдина фіксована місячна плата, яка не залежить від того чи ти споживаєш газ, чи ні. Хоча і слова абонплата там дійсно немає. Суть у тому, що цей підхід не є звичайною практикою, він не відображає реальних структур витрат облгазів на цю діяльність, тому що у них є як постійні витрати, так і змінні. Тому треба говорити саме про методику, про принциповий підхід до цього питання»,  – додав Хабатюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 08:28:04