live
Новини » Світ

Використані в ракетах КНДР компоненти надійшли з Росії, – німецький інженер

Компоненти ракет, використаних Північною Кореєю в останніх тестових запусках, були зроблені в Російській Федерації та потім завезені в КНДР.

Таку сенсаційну заяву в інтерв’ю DW зробив досвідчений 74-річний німецький інженер-ракетобудівник Роберт Шмукер, який раніше працював над двигуном для космічного корабля багаторазового використання «Спейс Шаттл», а сьогодні є професором Технічного університету в Мюнхені.

595b4eb5183561523a8b4567

Слід зазначити, що його думка узгоджується з висновками південнокорейської розвідки, згідно з якими складові елементи для північнокорейських ракет надходять з Росії, – повідомляє newsader.com.

На питання журналіста про те, якими є дані про те, що «без російської допомоги тут не обійшлося», співрозмовник пояснив, що в недавніх ракетних випробуваннях були задіяні принципово нові для Пхеньяна технології, які не могли бути винайдені ним самостійно «з нічого».

«Попередні ракети, які північнокорейці раз у раз запускають, є ракетами типу «SCUD», «Нодон» і «Точка» – все це радянські розробки. За фотографіями з військових парадів, з запусків видно, що переважна більшість з них – старі радянські ракети. Але нові ракети, запуски яких відбулися в останні 12-14 місяців, ґрунтуються на іншій технології, яка вже не має відношення до «SCUD» і інших. Вони повинні були створити цю технологію буквально з нічого. Але і тут ми бачимо, що використані в цих ракетах двигуни абсолютно точно поступили з Росії», – заявив він.

Фахівець підкреслив, що не виступає зі звинуваченнями на адресу російської влади, однак висловив упевненість, що «ракети або їх складові частини надходять з Росії, а також, можливо, з країн колишнього СРСР, в яких були такі ракети».

«Я свідомо не стверджую, що це справа якогось уряду. Це можуть бути недержавні структури, окремі люди або організована злочинність. Але повинні бути люди, які перевозять в Північну Корею окремі компоненти і потім допомагають корейцям управляти цими ракетами», – сказав інженер.

Пояснюючи свою думку, він вказав, що, якби Північна Корея розробляла досліджувані ракети «з нуля», їй довелося б задіяти гігантські ресурси.

«Коли я розробляю ракету, мені потрібен певне число прототипів. Я їх запускаю, вимірюю траєкторію, роблю висновки про поведінку ракети, виправляю помилки, створюю балістичну таблицю випробувань. Без численних успішних тестів запуск ракети неможливий, включаючи всі можливі умови запуску. Нічого цього ми не бачили», – звучав його коментар.

Співрозмовник видання пояснив, що приховати такі роботи неможливо, оскільки «за Північною Кореєю ведеться постійне спостереження».

«Витрати на них повинні були бути колосальні. Вам потрібні сім проектних груп, кілька заводів з виробництва ракет різного діаметру, для них необхідні різні матеріали, паливо і так далі. Вести таку роботу паралельно, та ще й так, щоб майже всі запуски з першого рази були успішними? Такого не зміг домогтися ще ніхто. Ну, або ж ракети прибули ззовні», – резюмував експерт.

У той же час навіть ті ракети, які вважаються для КНДР новими, насправді є радянськими продуктами 60х років минулого століття, вказав ракетобудівник.

При цьому він допустив, що в режиму Кім Чен Ина «дуже мало таких ракет», які були запущені недавно, і висловив думку, що ці снаряди «даються йому на зберігання і для запусків», тобто не належать Пхеньяну.

Південнокорейська розвідка звинувачує Росію

Інформація про те, що південнокорейська розвідка викрила російські поставки компонентів для ракетної програми КНДР, з’явилася в лютому минулого року. За даними ТАРС, її озвучив директор Національної розвідувальної служби Південної Кореї Лі Бен Хо. Він зробив цю заяву 7 лютого 2016 роки після брифінгу для депутатів парламентського Комітету з розвідки. Відзначається, що після заходу, який пройшов в закритому режимі, до журналістів вийшли кілька членів комітету, щоб довести його основний зміст. Серед іншого вони розповіли і про російську участь в північнокорейській ракетно-ядерній програмі.

Це зробив один з депутатів комітету Лі Чхоль У. Він зазначив, що їм повідомили про можливе надання Росією допомоги КНДР по частині отримання необхідних технологій. За словами депутата, такі відомості глава розвідки надав у відповідь на питання про те, чи могла КНДР самостійно дійти до такого рівня ракетних технологій.

«Нам відповіли, що, на думку НРС, КНДР звичайно щось зробила і сама, але важливі деталі, швидше за все, були отримані з Росії, і на користь цього є велика кількість інформації», – представив Лі версію південнокорейської розвідки, посилаючись на слова директора НРК Лі Бен Хо.

Віце-прем’єр Дмитро Рогозін негайно відреагував на заяву Сеула, назвавши його анекдотичним, говорилося в матеріалі «РІА Новини».

«Заяви розвідки Південної Кореї по своїй анекдотичності останнім часом стали все більше нагадувати» вірменське радіо», – написав чиновник у своєму мікроблозі в Twitter.

Держдеп звинувачує Москву в підтримці КНДР

Раніше Держдеп США звинуватив Росію в економічній підтримці ядерної програми КНДР.

«Будучи головними економічними спонсорами ядерної та балістичної програми Північної Кореї, Китай і Росія несуть особливу відповідальність за цю зростаючу загрозу регіональної і глобальної стабільності», – підкреслювалося в заяві Держдепу, випущеного слідом за тестовим запуском ще однієї міжконтинентальної ракети КНДР – «Хвасон-14».

 

Loading...