субота, 12 серпня, 2017, 3:37 Події
В Києві важко знайти фахівців з Криму, а тому невідомо, що там відбувається, – журналіст

В Києві сьогодні дуже складно знайти фахівця, який би займався питанням Криму. Але насправді, ситуацію треба вивчати, зокрема, для того, аби знати, що насправді відбувається в Криму, в Російській Федерації, яка анексувала український півострів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив журналіст Олександр Янковський.

«Треба дивитися на реальність. І це найголовніше, чого бракує в думках наших депутатів, міністрів і так далі. Тобто, дуже складно сьогодні в Києві знайти фахівця з питань Криму, але не таких, що мовляв, коли Росія розвалиться, Крим повернеться, Крим сам нікуди не йшов, у нього ніг немає, тому сам він повернутися не може. Тому треба вивчати ситуацію, аби знати, що насправді відбувається в Криму, в Російській Федерації, яка анексувала український півострів», – зауважив гість програми.

Олександр Янковський вважає, що Україні нарешті потрібно створити інститут, який би зібрав та фінансував людей, які б в подальшому вивчали проблеми Криму.

«Оскільки все, що робиться зараз, робиться на громадських засадах. Зокрема, ті порядні чиновники, які покинули територію Криму та приїхали на материкову Україну, вони щось знають, щось пам’ятають. Але зараз і у них вже немає такого знання, що насправді відбувається в економіці чи в соціальній сфері Криму. Те, що збирають правозахисники – це важливо, але це тільки частина тієї великої картини того, що насправді відбувається в Криму», – наголосив журналіст.

За словами Олександра Янковського, ми також повинні знати відповідь на запитання, що буде з Україною, коли розвалиться Росія.

«Хто дасть відповідь на це запитання? Чи є у нас «план Б» на цей випадок? Нам треба дивитися, вивчати і готуватися завчасно. От є яскравий приклад Грузії, де кожна політична сила говорить, що втрачені території – це Грузія. Всі це розуміють, але повернути їх зараз неможливо. Це найстрашніше, якщо так буде і в Україні», – підсумував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 12:37:48