Новини » Політика

У Генштабі запевняють, що українцям не слід хвилюватись через ППО Росії в Білорусі

Представник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов стверджує, що не потрібно непокоїтися через внесення президентом РФ Володимиром Путіним до Держдуми проекту закону, який дозволить РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі та України. За словами силовика, російський документ просто адаптують до сучасних реалій.

«Хочу одразу заспокоїти наших глядачів. Питання стосується суто технічного напрацювання цього документа», – заявив він ефірі «Радіо Свобода».

Селезньов додав, що від 2009 року так звана Союзна держава Білорусі та РФ здійснює загальний контроль за повітряним простором над територією двох держав. Що стосується контролю за повітряним простором над територією Білорусі, то цим займаються відповідні підрозділи ППО Збройних сил Республіки Білорусь.

«Що стосується позиції Збройних сил України, то Повітряні сили ЗСУ виконують завдання виключно в повітряному просторі нашої країни. Тому немає причин кому-небудь непокоїтися, що ми можемо мати клопоти, пов’язані з цим документом», – додав представник Генштабу.

Селезньов наголосив, що під час стратегічних командно-штабних навчань українські військові відпрацювали різні варіанти застосування ЗСУ в рамках реагування на будь-які випадки і факти агресії з боку противника.

«Навчання показали рівень готовності ЗСУ для відбиття агресії на будь-якому з напрямів», – додав він.

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи проект федерального закону, який дозволить РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі з ЄС та з Україною.

Читайте також: У білоруських школах більше не вчитимуть про «спільну» історію з Росією

Loading...