субота, 12 серпня, 2017, 7:47 Суспільство
Науковці розповіли, що відбувається в мантії Нептуна

Нове дослідження проливає світло на хімічний склад мантії Нептуна, найвіддаленішій планети в нашій Сонячній системі.

Про це повідомляє popmech.

Через надзвичайно низькі температури на газових гігантах речовини знаходяться в замороженому стані. Замерзлі з’єднання води, аміаку і метану складають тонкий шар між атмосферою планети і ядром, який називається мантією. Однак форма, в якій зберігаються дані речовини, до сих пір була малозрозуміла.

За словами вчених Единбурзького університету, в лабораторних умовах важко відтворити екстремальні тиски і температури газових гігантів. Тому вони використовували масштабні комп’ютерні симуляції умов, існуючих в мантії подібних планет.


Нептун: 1 – верхні шари атмосфери; 2 – атмосфера; 3 – мантія; 4 – ядро

Спостерігаючи за тим, як речовини реагують один з одним в умовах найвищих тисків і дуже низьких температур, вчені змогли припустити, які з’єднання формуються в мантії.

Команда дослідників виявила, що заморожені з’єднання води і аміаку усередині Нептуна (і інших газових гігантів), судячи з усього, утворюють маловивчене з’єднання – напівгідрат амонію (ammonia hemihydrate).

Відкриття має вплинути на майбутнє вивчення газових гігантів і, крім того, має допомогти астрономам краще класифікувати виявлені планети.

Дослідження було опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:48:33