субота, 12 серпня, 2017, 16:37 Економіка
Населенню потрібно пояснити, що таке фіксований платіж, – Голубенко

В Україні дуже заполітизоване питання оплати за блакитне паливо. Адже люди не до кінця розуміють, що таке фіксований платіж та абонентська плата.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Почути Україну» (щоп'ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко.

«Є ціна на газ, зараз вона складає 87% за блакитне паливо як товар і 13% – вартість обслуговування всіх мереж. Якщо піти від зворотного, коли, наприклад, плануємо спожити 30 мільярдів кубів газу на рік, а спожили лише 26, то хто ж має заплатити за чотири мільярди кубів, за які не надійшли кошти за обслуговування мереж? Не зрозуміло, на чому українці повинні економити», –  розповів Голубенко.

Він додав: «На зарплаті тих людей, які обслуговують газові мережі чи не заплатити за електроенергію, яка потрібна для роботи насосів? Або маємо зекономити на безпеці самого проводу».

Тому виникає питання, яким чином визначається платіж, щоб він був справедливий і зрозумілий для населення.

«Заполітизували питання абонентської плати. Зараз ми говоримо про певний фіксований платіж. Вибачте, а фіксований платіж в розумінні населення, це хіба не абонентська плата? Це вона і є», – прокоментував він.

Натомість екс-член НКРЕКП, експерт з питань енергетики Андрій Герус у студії сказав про те, що якщо споживачі використають менше газу, тоді буде менше затрат на прокачування цього газу і на те, щоб підтримувати це блакитне паливо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 07:46:42