субота, 12 серпня, 2017, 20:28 Політика
Гужва розповів про загадкову «флешку», яка переслідує редакцію понад рік

Обшуки в редакціях видань «Страна. ua» та «Вісті» проводяться з метою фабрикування нових справ.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Ігор Гужва, журналіст.

«Слово «флешка» переслідує нашу редакцію уже більше року. Рік тому, щойно ми почали спілкуватися із нардепом-втікачем Онищенком, за Світланою Крюковою розпочалося стеження. Як нам сказали джерела у СБУ, шукали якусь флешку, яка начебто є у Світлани, і яку вона мала чи то привезти з-за кордону, чи тут їй мали передати. Її обшукували і в аеропорту і так далі. Потім, після того, як ми почали публікувати «плівки Онищенка», до нас надійшла інформація, що планується обшук у реакції і, знову ж таки, хочуть шукати якусь флешку», – розповів гість програми.

З його слів, інформацію надають «патріотично налаштовані громадяни, яким не подобається, що їхнє відомство використовують як інструмент політичної розправи з неугодними».

Водночас Ігор Гужва наголосив, що та інформація, яка надходить до видання, не є якоюсь супер-секретною.

«Так, це суспільно важлива інформація, але ми не отримуємо її якимись шпигунськими способами через якісь там закриті бази даних. Ми використовуємо абсолютно законні і легальні способи отримання інформації», – розповів гість програми.

Ігор Гужва зазначив, що спеціалісти, з якими спілкувалися медійники після історій із пошуками флешки, заявили, мовляв, це все маячня, адже флешками для передавання важливої інформації ніхто давно не користується. У крайньому випадку користуються флешками із клавіатурою, де при введенні неправильного паролю хоча б один раз стирається вся інформація.

Гість програми також заявив, що не розуміє, яку саме інформацію шукають. Ігор Гужва поділився припущеннями, до яких дійшли після спілкування з представниками експертного середовища та правоохоронних органів. Вони якраз звернули увагу на те, що флешка не фігурує у переліку речей, які вилучили під час обшуку у редакції.

«Ми не знаємо, що це за носій і звідки він у справі з’явився. Але нам кажуть, що, швидше за все, справа, за якою відбуваються усі ці обшуки, в якій фігурує ця флешка, це зовсім інша «ліва» справа, яка нас жодним чином не стосується, стосовно якихось чинів у Міністерстві оборони. Але нас туди штучно прив’язали для того, щоб СБУ отримала можливість через рішення суду вилучити ту техніку, яку поліція у нас забрала під час обшуку. От СБУ завдяки штучній прив’язці нас до цієї справи, отримала право вилучити на свою користь цю техніку, там покопирсатися – а раптом щось знайдеться», – заявив Ігор Гужва.

Гість програми наголосив, що обшуки в редакції «Страна.ua» та «Вісті» проводяться з метою фабрикування нових справ.

 

Читайте також: В редакції та квартирах двох журналістів «Страни.ua» проводять обшуки

 
 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 07:46:20