субота, 12 серпня, 2017, 16:41 Економіка
Фіксована абонплата за газ не спонукає населення до його економії, – Герус

Якщо основною метою підвищення тарифу є економія споживання газу, то потрібно, щоб його частина була прив’язана до обсягів газу, а інша може бути фіксованою. І тоді це вже буде двоставковий тариф. Адже з фіксованою абонплатою люди не захочуть економити.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Почути Україну» (щоп'ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) сказав екс-член НКРЕКП, експерт з питань енергетики Андрій Герус.

«Потрібно зрозуміти, яка на сьогодні в Україні є стратегія – економити споживання газу чи бездумно його використовувати. Якщо ми вводимо абонплату, то це менше стимулює до економії. Тому що вона є фіксованою і люди розуміють, що вони заплатили цю абонплату і можуть споживати блакитного палива скільки захочуть», – розповів Герус.

Також він сказав і про те, що якщо українець платить в тарифі за прокачування газу, то він оплачує його відповідно до своїх обсягів.

«І тоді навіть в місті, де є газові плити, населення буде розуміти, що чим більше споживає газу, тим більше заплатить. Тому краще економити і на його обсягах як товарі, та на тарифі за його прокачування. Тому, якщо основною метою є економити споживання блакитного палива, тоді нам потрібно, щоб частина тарифу була прив’язана до обсягів газу, а частина може бути фіксованою. І це є двоставковий тариф», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:54:20