субота, 12 серпня, 2017, 2:30 Політика
Авторитарному президентові вигідно мати мажоритарників, – Лещенко

Закон про вибори, прийнятий ще за часів Януковича, дозволив за мажоритарними округами потрапили в український парламент шахраям і злодіям. Та нинішній Президент не забажав його змінити, адже документ дозволяє використовувати мажоритарників, щоб отримати більшість у парламенті.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK) заявив народний депутат України Сергій Лещенко.

На його думку, нинішній парламент перетворили у бізнес-клуб, тож саме цей орган є основним розсадником корупції в державі.

«Він став місцем, де, як на базарі, обмінюють голоси на гроші, преференції та свої компанії, які потім виграють державні тендери», – обурювався Лещенко.

За його словами, усе це почалося із закону про вибори 2012 року, який ще за часів Януковича підготував нинішній екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович.

«Цей закон для Януковича був поставлений, як дороговказ, щоб він узурпував владу. Документ дозволив за мажоритарними округами потрапляти в український парламент відвертим шахраям і злодіям. Ці люди, прийшовши до влади в 2012 році повторили цю спробу і в 2014-му», – заявив Лещенко.

Мовляв, у Порошенка не вистачило політичної волі змінити законодавство.

«Відверто кажучи, він просто брехав, заявляючи про це. Адже будь-якому президентові вигідно мати мажоритарників, це сіра маса людей, у яких кишені до колін і в політиці вони зацікавлені тільки грабунками», – наголосив нардеп та додав: якщо ж ці народні обранці не голосують, як потрібно владі, «Генпрокурор, що сидить у президента в іншій кишені, дасть дубинкою по голові тому депутатові, який неправильно поводиться».

Тож, звичайно, будь-який президент із «авторитарними замашками» використовуватиме мажоритарників для створення своєї гарантованої більшості.

«Цей закон почав діяти в Україні вдруге. У 2014 році Порошенко, прийшовши до влади, його не змінив, хоча й мав тоді шалену, унікальну і безпрецедентну підтримку суспільства у понад 55 відсотків», – зауважив Лещенко

Разом із тим він запевнив: громадянське суспільство не дозволить і наступних виборів обирати парламент за цим документом.

«Парламент Януковича не хотів створити ані НАБУ, ані закону про люстрацію. Але, завдяки, в тому числі, і громадським активістам він був змушений проголосувати закон про очищення влади і проголосує новий закон про вибори. Бо, за тим законом, немає сенсу проводити наступне волевиявлення. Він втретє запустить в українську політику цей бізнес і корупцію через двері мажоритарної системи», – підкреслив Лещенко.

«Мені реально соромно, що в українському парламенті є депутати такого рівня!», – відреагував на заяву сам Лавринович.

Мовляв, закон кращий, ніж той, що існував до нього і давав можливість отримати мандат, не спілкуючись із виборцями.

«Можна було зайти, як у супермаркет, у партійний офіс, заплатити на касі і отримати мандат. До 2012 року люди втратили будь-який зв’язок із парламентарями. Адже у них не було жодного свого депутата», – розповів екс-чиновник.

Та він погодився, що потрібно удосконалювати системи пропорційної частини і того, що стосується прямого зв’язку із виборцями. Однак зробити це мають фахівці, «які розуміють, як реалізуються права громадян у цій країні».

«У мажоритарних округах справді існує підкуп виборців. Але на багато більшим злом є те, коли купують не голос, а мандат, ігноруючи наявність виборця, як такого», – підкреслив Олександр Лавринович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:18:56