п'ятниця, 11 серпня, 2017, 3:45 Суспільство
Жінкам потрібно спати довше, аніж чоловікам, – науковці

За результатами їхніх досліджень, мозок жінки впродовж дня зазнає більшого навантаження, ніж мозок чоловіка, бо опрацьовує одночасно багато завдань. А це велике навантаження.

Тоді як чоловіки переважно можуть ефективно виконувати лише одну справу. Отже, аби мозок мав змогу перезавантажитись, жінка має ще спати, допоки чоловік готує сніданок, – повідомляє dobryjlikar.

«Почнімо з того, що жінки й чоловіки мають різні біологічні програми. Природою закладено, що жінка має забезпечувати так зване безсмертя виду – себто народити й виростити дітей (але додайте до цього й догляд оселі, кухарство, прання,

прасування, виконання службових обов’язків), тоді як чоловік має дбати про сiм’ю (іншими словами, заробляти гроші). Відчуйте різницю в кількості завдань,

залежно від статі», – коментує Микола Макарчук, доктор біологічних наук, завідувач кафедри фізіології людини i тварини Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У чоловіка, грубо кажучи, ліва півкуля не знає, що робиться у правiй. Але саме завдяки тому, що одна півкуля у чоловіка працює дещо уособлено, він і має можливість проявитися максимально у певній (зауважте – одній) сфері. 

Невже це якось може бути пов’язано з тривалістю сну?

«Мозок жінки, на противагу чоловіковому, одночасно опрацьовує кілька завдань, що стає причиною надмірного навантаження. Тож це супроводжується регулярним підвищенням рівня гормонів стресу, а команду про це дає, зауважте, мозок. Мозок потребує регулярного відпочинку, а не раз на рік. Отже, найкращою нагодою перезавантажитись є повноцінний тривалий сон. Це означає не менш як 7 – 8 годин. Але якщо жінка виглядає втомленою, якщо у неї часто змінюється настрій, то варто збільшити тривалість її сну. Для цього ляжте спати раніше, аніж зазвичай, і довіртесь організмові, він сам визначить, коли прокидатися», – наголошує Ірина Шваб, лікар-невропатолог.

Читайте також: Вчені відкрили шокуючу шкоду безсоння

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:14:00