п'ятниця, 11 серпня, 2017, 12:14 Львів
Яворів на Львівщині – місто вояків-безхатченків
Сімейний  військовий гуртожиток на Леваді
Сімейний військовий гуртожиток на Леваді

Сьогодні, 11 серпня, до власкора IA ZIK звернувся вже дев’ятий за цей тиждень військовослужбовець 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького з проханням допомогти знайти бодай маленьку кімнатку в приватному будинку для родини. Мовляв, нікуди дружину з немовлям з пологового будинку привести.

«Зараз лежу в госпіталі після АТО. Скоро буду на службі в Яворові. До мене приїде з іншої області дружина з дитиною. А куди я їх поведу, якщо квартири немає? В казарму для холостяків мені не дозволять їх привести», – телефонує захисник Вітчизни й просить журналіста про допомогу.

«Може чули, що хтось здає квартиру в Яворові? Я служу за контрактом. Донечку залишила у мами. Я б їх перевезла в Яворів, якби був сімейний гуртожиток», – розповідає молода жінка-вояка.

«У нас в Криму все батьківське майно пропало. Живемо тимчасово в квартирі друзів, які скоро мають повернутися із заробітків. Невже на вулиці залишимося? Ми з чоловіком – військові. Він – в АТО, я з дитиною в Яворові. Я – в АТО, він вдома. Отак і чергуємося. Родини тут не маємо, щоб хтось допоміг», – бідкається її бойова подруга.

Гуртожиток для холостяків у 53 військовому містечку
Гуртожиток для холостяків у 53 військовому містечку

Власкор IA ZIK відвідав у Яворові два наявних гуртожитки, які належать МОУ. Ні в офіцерському, розташованому в 53-му військовому містечку, ні в сімейному, що в мікрорайоні «Левада», – місць немає.

На критому ринку «Галя», поспілкувавшись з господинями та покупцями, журналіст так нічого й не довідався: люди кажуть, що приватні помешкання вже давно всі поздавали сім’ям вояків.

У мікрорайоні Яворова «Левада» у триповерховому сімейному гуртожитку, який належить міністерству оборони України, тепер вже не окремі кімнати зі спільними кухнями та санвузлами, а квартири.

Зараз там робітники приводять до ладу коридор на першому поверсі. Довідатися, чи будуть розширяти цей дім, добудовуючи, у них не вдалося: майстри кажуть, що такої інформації не мають.

Поспілкувавшись з жителями, журналіст почув, що вільних помешкань вже давно немає.

«Кому в голові нині яворівські військові? Щодня та хтось подзвонить у двері, випитуючи про вільну кімнатку. Серце крається, як бачу чоловіка у формі з молоденькою жіночкою та дитинкою на руках. Але допомогти нічим не можу. Самі живемо з дорослими дітьми в двокімнатній квартирі, яку мій чоловік одержав, як ще служив у дивізії», – зітхнула дружина ветерана Збройних сил України.

А її сусідка, теж в минулому – офіцерша, додала: «Треба, певно, піти з шапкою до тих київських олігархів, які палаци мають. Нехай би скинулися на сімейний гуртожиток в Яворові для дітей захисників Вітчизни…».

Жінки розповіли, що в мікрорайоні «Левада» колись теж було військове містечко. Але його МОУ позбулося, передавши без копійки грошей місту, попередньо знищивши котельню.

«Зимували ми в такому холоді, що дотепер згадую, здригаючись. Потім нам дозволили індивідуальні котли встановити. Зараз в колишніх ДОСах (домах офіцерського складу) живуть лише пенсіонери і ті, хто купив собі квартири в «залізняків», яких скоротили з армії, як дивізію розігнали.

У 53-му військовому містечку Яворова журналіст теж не знайшов жодного вільного помешкання. В офіцерському гуртожитку, за словами керівництва, теж – «усе забито».

«Доведеться, якщо квартиру приватну для сім’ї не знайду, побудувати собі хатку на болоті», – чи то пожартував, чи то серйозно мовив чоловік, який днями повернувся з АТО в постійне місце дислокації своєї військової частини.

І справді, 53-тє військове містечко Яворова опоясане халабудами, поставленими на трясовині, ветеранами ЗСУ: це – такі дачі влаштували собі люди, які життя поклали на військову службу. Тут і кури кудкудакають, і гуси гелгочуть.

А поруч – величезна територія колишнього військторгу, де серед бур’янів стоять ще досить таки пристойні будівлі.

«От, якби теперішніх військових впустили ці воєнторгівські кабінети. Ми, ветерани, допомогли б їм з ремонтом. І мали б люди житло», – висловив думку полковник на пенсії.

«Та тут багато грошей не треба, щоб військові сімейні гуртожитки зробити. Але хто дозволить? Власники – ж у Києві. Довели до ручки воєнторгівське майно в Яворові, щоб за копійки потім його «прихватизувати», – поділився власним міркуванням колишній прапорщик.

Вояки-безхатченки розповіли журналістові, що перед тим, як підписувати контракт, прочитали в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» про пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом.

Сімейний  військовий гуртожиток на Леваді
Сімейний військовий гуртожиток на Леваді

Там, за словами захисників Вітчизни чорним по білому написано, що у разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні – у сімейних гуртожитках.

А в Яворові нового житла не будують, хоча військовослужбовці цю проблему озвучували не раз: зокрема, ще 19 травня цього року під час зустріч у місті Яворові представників Яворівської районної та Львівської обласної влади з учасниками АТО, демобілізованими і діючими військовослужбовцями за контрактом, сім’ями воїнів, які перебувають зоні проведення Антитерористичної операції.

«Складається таке враження, що військові та бомжі для Яворівської районної та Львівської обласної влади – одне і теж», – махнув рукою спересердя контрактник і подався далі шукати приватний куток для своєї родини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:21:08