п'ятниця, 11 серпня, 2017, 14:03 Суспільство
Унікальний фестиваль «Музика у старому Львові» підтримав «Кредобанк»

У місті вчетверте зазвучать мелодії фестивалю «Музика у старому Львові». Цього року музиканти виступатимуть за межами традиційної сцени – концерти відбуватимуться в храмах, пам’ятних і історичних місцях. Фестиваль охопить дві країни – львівські музичні події відбуватимуться паралельно з заходами у польському Кракові.

Про це, як повідомляє кореспондент IA ZIK, розповіли організатори і партнери фестивалю під час прес-конференції у Львові.

Триватиме фестиваль з 13 по 29 серпня. Відкриватимуть фестиваль польські і українські виконавці концертом у львівському храмі св. апостолів Петра і Павла. Виступатиме вокальний ансамбль Collegium Zelenski, хор Krolewsky Rorantysty (Краків), камерний хор «Глорія», органістка Олена Мацелюх. Диригуватиме засновник Краківського фестивалю Станіслав Галонський, який уже розпочав репетиції з львівськими хористами.

«Львівський фестиваль відкриває і фестиваль, який паралельно відбувається у Кракові. Програма, яка прозвучить у Львові на відкритті 13 серпня, уже 16 серпня звучатиме на відкритті фестивалю у Кракові. Така синхронізація і обмін виконавців відбуватиметься упродовж усього фестивалю. І, напевно, в цьому є основна ознака цього фестивалю, – каже засновник фестивалю Сергій Бурко. – Однією з родзинок і, напевно, кульмінацією фестивалю стане приїзд до Львова, вперше до України після концертів у Польші, Белфастського філармонічного хору. Це майже 80 професійних хористів, які виступлять на закритті фестивалю у концертному залі Львівської обласної філармонії. Тому цей проект стане ще й інтернаціональним – хористи з Ірландії, солісти з Польщі, оркестр зі Львова. Основне досягнення – це те, що ми знову створюємо цей духовний міст між нашими містами, які мають багато спільних сторінок історії».

Унікальність фестивалю пояснив музичний координатор фестивалю. «Важливо є те, шо аналогів такому фестивалю, наскільки мені відомо, немає більше в світі. Щоби два міста проводили настільки тісно і настільки продумано саме популяризацію музики плюс популяризацію культурних надбань і традицій цих двох міст», – каже Юрій Луців. 

Допомогла проведенню фестивалю польська сторона – польське консульство сприятиме музикантам обох країн у перетині кордону. «Цей фестиваль має для Львова велике значення. Тому що відкриває для слухачів різних концертів ці чудові місця у Львові. Показуючи, що ці дворики, ці костели є дуже гарним місцем для концертів, – каже консул республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський. – Цей фестиваль є святом Львова і Кракова, хочемо щоби він був святом, і тому зробимо усе можливе, щоби це підкреслити». 

Приємним сюрпризом фестивалю стане доступність концертів. Про це розповів представник генерального партнера міжнародного фестивалю, керівник прес-служби ПАТ «Кредобанк» Віктор Гальчинський. «В соціальній діяльності «Кредобанку» є два вагомих пріоритети, враховуючи те, що банк – найбільша польська інвестиція в Україну і найбільший банк із головним офісом у Львові. Тому нашими пріоритетами стали підтримка цікавих українсько-польських проектів, скерованих на поєднання і порозуміння між Україною та Польщею. А також реалізація ініціативи «Банк для Львова» якою підтримуємо знакові події міста, в якому живе і працює «Кредобанк», – розповів Віктор Гальчинський. – Фестиваль «Музика у старому Львові» став справді знаковою подією для нашого міста. Ще одна особливість цього фестивалю, яка вирізняє його з-поміж інших, – це його доступність. Відвідати концерт у Львові, навіть на відміну від фестивалю у Кракові, де потрібні квитки, може кожен. Вхід на переважну більшість подій фестивалю «Музика в старому Львові» вільний. Так, є квитки для слухачів, які хочуть послухати музику з комфортом. Але ви можете собі просто прийти і послухати. Цей фестиваль доступний».

Ще однією мрією, яка за словами Віктора Гальчинського, може справдитися вже наступного року, це онлайн-трансляція найкращих концертів краківського і львівського фестивалів. ®

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 18:46 :02