п'ятниця, 11 серпня, 2017, 16:07 Політика
У МінТОТ повідомили про ракети РФ, які з Криму можуть долетіти до Європи
Російський оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) «Іскандер-М». Фото: topnewsrussia.ru
Російський оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) «Іскандер-М». Фото: topnewsrussia.ru

Росія обладнала кораблі Чорноморського флоту ракетами «Калібр-НК», радіус ураження яких – близько 2,5 тис. кілометрів. У разі базування кораблів такого класу на території анексованого Криму в радіусі ураження опиняться європейські країни, а також Близький Схід, Північна Африка, Передня Азія та Суецький канал.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

«Російська Федерація створила на території Автономної Республіки Крим недоступну для міжнародного контролю та моніторингу мілітаризовану зону. На територію півострова продовжує надходити сучасне військове озброєння та військова техніка. Як свідчать останні заяви окремих політиків та громадських діячів низки європейських країн, не всі у повній мірі усвідомлюють характер та реальність загрози всьому континенту через анексію та наступну за цим мілітаризацію АР Крим», – йдеться у повідомленні.

Фото: mtot.gov.ua
Фото: mtot.gov.ua

За даними міністерства, у грудні 2015 року Чорноморський флот РФ поповнився двома малими ракетними кораблями «Зелений діл» та «Серпухов», оснащеними ракетними комплексами «Калібр-НК». За інформацією військових експертів та повідомленнями російських ЗМІ, зазначені ракетні комплекси в разі використання ракет типу ЗМ-14 (SS-N-27 Sizzler) дозволяють уражувати цілі на відстанях до 2,5 тис км.

«За умов базування кораблів такого класу на території Криму в радіусі ураження є європейські країни, від Румунії до Франції та Скандинавських країн, також країни Близького Сходу, Північної Африки, Передньої Азії та важливий стратегічний об’єкт – Суецький канал», – йдеться у повідомленні.

У МінТОТ підкреслили, що Російська Федерація свідомо робить ставку на кораблі подібного типу, тому що Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності 1987 року забороняє наземне базування крилатих ракет аналогічних ЗМ-14 за дальністю, тоді як корабель-носій таких ракет – порівняно недорогий і користується перевагою ведення вогню з акваторій, де він може перебувати під захистом берегових сил.

«Станом на сьогодні військові кораблі «Зелений діл» та «Серпухов» перебувають у складі Балтійського флоту РФ, що робить можливим їх використання в межах кола з радіусом 2500 км із центром в Калінінградській області. Таким чином, в зоні небезпеки опиняються практично всі європейські країни, включно з Ісландією. Варто зазначити, що на цій території розташовано 20 атомних електростанцій та 139 хімічних підприємств Європейського Союзу», – зазначили у міністерстві.

Там також нагадали, що 19 серпня 2016 року саме кораблі «Зелений діл» та «Серпухов», які на той момент входили до складу Чорноморського флоту РФ, здійснили три ракетні удари по Сирії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:22:13