п'ятниця, 11 серпня, 2017, 10:06 Львів
У Дрогобицькому районі продовжили карантин через виявлення хворих на сказ тварин

Учора, 10 серпня, відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Дрогобицької райдержадміністрації, на якому заслухали інформацію в.о. керівника місцевого підрозділу Держпродспоживслужби Володимира Біласа про стан виконання рішення попереднього засідання щодо встановлення карантинних обмежень на території с. Верхній Дорожів у зв’язку з виявленням хворих на сказ тварин.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю.

Заступник головного лікаря районного територіального медичного об’єднання Роман Винар доповів про проведення вакцинації людей, які могли контактувати із зараженою твариною та про придбану державним коштом нову партію вакцини.

На засіданні прозвучала інформація про випадок підозри захворювання на сказ лисиць і у сусідньому селі Новочиші.

Свої думки та пропозиції висловили представники мисливських товариств, лісових господарств та інші учасники засідання.

За підсумками обговорення комісія вирішила продовжити карантинні обмеження. Товариствам мисливців та рибалок доручено проводити відстріл лисиць, які вважаються основними поширювачами сказу, у зв’язку зі значним збільшенням їхньої популяції. Відстріляних тварин обов’язково доставлятимуть у ветлабораторію для проведення аналізу на наявність захворювання.

За пропозицією заступника голови райдержадміністрації Івана Мізерника, буде підготовлено звернення до протиепізоотичної комісії Самбірського району щодо необхідності проведення відповідних профілактичних заходів у селах, які межують з карантинною територією Дрогобиччини.

Ще раз було звернено увагу поліції на відсутність контролю за стихійним переміщенням територією району свійської худоби без відповідних ветеринарних документів.

Вирішено продовжувати роз’яснювальну роботу серед сільських, селищних голів, населення. Йдеться, зокрема, про необхідність обкошування та розчистки територій закинутих будівель, що служать прихистком для лисиць та інших диких тварин, які можуть бути небезпечними для людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:18:38