п'ятниця, 11 серпня, 2017, 12:30 Львів
У Дрогобичі журналістам презентували туристичну перлину міста – церкву-музей св. Юра
У Дрогобичі журналістам  показали  туристичну перлину міста – церкву-музей св. Юра
У Дрогобичі журналістам показали туристичну перлину міста – церкву-музей св. Юра

Учора, 10 серпня, у Дрогобичі на території церкви-музею св. Юра зібралася чисельна делегація з представників всеукраїнських та регіональних мас-медіа, реставраторів, архітекторів, посадовців місцевого та обласного рівнів.

Як зазначили у відділі культури та мистецтв виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, причиною приїзду чисельної кількості медійників, – привернення уваги суспільства до об’єктів спадщини ЮНЕСКО. А дрогобицька старовинна дерев’яна церква-музей св. Юра є одним з таких об’єктів.

За останні роки у храмі проведено низку реставраційно-ремонтних робіт. Про його унікальність розповіли журналістам реставратор стінопису, керівник групи реставраторів Олег Рішняк, головний архітектор проекту з реставрації комплексу Сергій Піньковський, головний підрядник реставрації по дереву Володимир Пащак, т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Участь у зустрічі взяв Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, який зауважив, що церква святого Юра після реставрації функціонуватиме в основному як музей. Однак, на храмовий празник та в інші визначні дні тут, як зазвичай, проводитимуть літургії.

«Будь-який гучний спів чи звук, спричинені ними вібраційні шуми, або ж спалахи фотокамер – все це згубно діє на відреставровані ікони та старовинну деревину. Про це нас застерегли реставратори. Тому церква святого Юра, яка є унікальною перлиною не лише Дрогобича, а й всього регіону, залишиться виключно музеєм», – сказав Тарас Кучма.

Після презентації обласні і місцеві посадовці обговорили можливість дофінансування реставраційного проекту та виконання додаткових робіт задля збереження історично-архітектурного комплексу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 00:25:22