п'ятниця, 11 серпня, 2017, 11:27 блоги Суспільство
Шкільні медогляди – і далі без огляду
Наталія Шутка
журналіст IA ZIK
Фото: bad-steben.de
Фото: bad-steben.de

Після випадків смертей дітей на уроках фізкультури вже близько семи років в Україні діє хороша практика – усі школярі протягом канікул обов’язково мають здати аналізи, пройти огляд лікарів та принести до навчального закладу довідку про стан здоров’я. У дев’ятому класі учнів, як і раніше, організовано ведуть на медогляд у військкомати. Але формальності усіх цих оглядів, на жаль, ніхто не відміняв.

Цьогорічний медогляд випускника дев’ятого класу перед вступом у коледж у поліклініці Городоцької ЦРЛ виглядав приблизно так: черги, під кабінетами скупчилися пацієнти – ті, що на прийом, і ті, що на медогляд. Медогляд можна «пройти» пришвидшено, просто попідписувавши медичні довідки.

Огляд у ЛОРа. Старецька лікарка, не відриваючи очей від паперів: «Скажіть «А». – «А-а!». Діагноз «Здоровий!».

Невролог: «Голова не болить?». – «Ні!». – «Значить: здоровий!».

Хірург: – «Операції були?». – «Ні!». – «Отже, здоровий».

Окуліст – єдиний лікар, який таки перевірив зір. Підтверджено: «Здоровий!».

Усе б нічого, якби дитина не жалілася на біль у спині, про що мама й повідомила хірургу (ортопеда у районній поліклініці не виявилося). І тут почався «футбол»: хірург пояснив, що оскільки це не травматичне, слід звертатися до невролога, а невролог намагався відіслати до хірурга. Після настійливих побажань мами невролог оглянув дитину й виявив сколіоз на початковій стадії. Незначне викривлення хребта і підлітковому віці цілком можливо виправити, головне – вчасно виявити і вжити заходів. Порятує лікувальна фізкультура. Що обурило: неуважність чи то байдужість медиків, які близько двох місяців тому оглядали дитину на військкоматі – і нічого не побачили. А в конкретно цій ситуації важливо – не запустити хворобу!

Про формальність шкільних медоглядів вже доводилося писати у 2011 році. Сумно, але за цей час нічого не змінилося.

Висновок: здоров’я школярів – у руках батьків. На шкільних медоглядах потрібно бути поруч зі своїми чадами і вимагати у лікарів оглядати дітей, а не писати у довідках діагнози «зі стелі». Інакше – шкода не лише згаяного часу на формальний медогляд, а й, передусім, власних дітей, у яких під час таких оглядів не виявили вчасно якусь патологію.

Читайте також: Гройсман доручив «надавати по руках» медикам, які закуповують препарати на 90% дорожче

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 05:06 :34