п'ятниця, 11 серпня, 2017, 14:39 Політика
Продаж сім-карток за паспортом може допомогти у протидії тероризму, – Шкіряк
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Пропозиція Держспецзв‘язку щодо реєстрації усіх мобільних абонентів – дискусійне питання. Однак слід враховувати, що сьогодні досить велика кількість злочинів здійснюється за допомогою мобільних телефонів. До того ж така практика б допомогла у протидії тероризму.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив радник Міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Аналітик Інформаційно-аналітичного центру – національної безпеки України Володимир Полевой прокоментував пропозицію Держспецзв‘язку щодо обов‘язкової реєстрації усіх абонентів мобільного зв’язку в Україні. Він наголосив, що контроль за мобільними абонентами спрощує роботу правоохоронній системі України, однак ідентифікація мобільних абонентів і без цього не складна процедура.

«Що заважає нинішній правоохоронній системі із сьогодні чинними повноваженнями ефективно виконувати свої функції? Адже ідентифікація особи, яка користується певним мобільним пристроєм не є надскладною процедурою», – переконаний Полевой.

Та на сьогодні на такі дії потрібна ухвала суду. У іншому випадку це зможе спричинити до обмеження свобод громадян.

«У випадку, якщо ідентифікація проходитиме за сім-карткою та імеями без ухвали суду, це дозволить робити персоналізацію особи, яка може і не підозрюватись у вчинені злочину, а лише бути у списку контактів абонента. Звичайно, що це звужує об‘єм наших прав і свобод»,– наголосив експерт.

У свою чергу радник міністра МВС Зорян Шкіряк зазначив, що продаж сім-карток за паспортом – дискусійне питання. До того ж, він зізнався: «Поки що не бачив усіх нововведень». І йому важко говорити про ці законопроекти. Та така практика існує у багатьох цивілізованих країнах. До того ж, в Україні ця процедура допомогла б покращити протидію тероризму.

«Про це потрібно говорити відверто. Та мені складно сказати, чи є тут обмеження прав і свобод громадян. Адже вважаю: поки ми перебуваємо у стані війни та терористичної загрози, будь-які заходи безпеки, що допоможуть державі ефективніше боротись із ворогом, є необхідними», – зазначив Шкіряк.

Та часто злочинці, замітаючи сліди, викидають сім-картки, тож жодної ідентифікації провести неможливо.

«Сьогодні достатньо злочинів вчинюються за допомогою мобільних телефонів, які використовують протягом одного дня чи кількох годин. Сім-картки викидають. Здійснюється злочин і знайти винних досить складно. Тому я не хочу говорити, що абсолютно підтримую це нововведення чи є проти нього. Я – за те, щоб держава здійснювала усі необхідні заходи щодо протидії тероризму. Потрібно зробити все, аби убезпечитись від зовнішніх та внутрішніх загроз», – зазначив Зорян Шкіряк.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:41:37