п'ятниця, 11 серпня, 2017, 21:54 Політика
Політична кухня від Лещенка: нардеп розкрив рецепт боротьби з корупцією

Для того, щоб побороти корупцію у державі, потрібно мати три інгредієнти: підтримку суспільства, незалежні інституції та політичну волю. Якщо перший складник уже повністю готовий, а другий – уже частково, то політична воля «ще навіть не викопана з грядки».

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK) заявив народний депутат України

Топ-корупціонери – рак, який знищує нашу державу, адже у світі немає жодної корумпованої успішної країни. Тож не знищивши це явище, Україна не стане успішною.

«Щоб побороти корупцію, потрібна політична воля, незалежні інституції та підтримку суспільства. Один із цих інгредієнтів –підтримка суспільства – повністю готовий. Окрім того у нас і справді створена частина інституцій для боротьби із корупцією», – наголосив Лещенко.

Найпершою із них є Національне антикорупційне бюро, яке, на думку нардепа, стало подразником для чинних і минулих корупційних еліт.

«Однак, на жаль, третій інгредієнт – політична воля – ще навіть із грядки не викопаний. Адже ані Порошенко, ані його соратники не борються із корупцією, тому що звикли використовувати владу для власного збагачення і продовжують це робити», – переконаний Лещенко.

Однак разом із тим у суспільстві з’явилась певна мода на боротьбу із цим явищем, адже створено багато громадських організацій, програм журналістських розслідувань чи політичних ток-шоу – усе про корупцію. Тоді як ще три роки тому у часи Януковича, за порушення в ефірі теми, наприклад, Межигір’я можна було б поплатитися роботою.

«Це все робиться для того, щоб існували інститути громадянського суспільства, які є учасниками боротьби з корупцією у будь-якій цивілізованій державі», – впевнений Лещенко.

«Чи можна було уявити в часи Януковича, що депутат, наприклад Клюєв –під слідством антикорупційних органів? А у нас – Мартиненко, під слідство і позбавлений майндату», – додав він.

Тож зараз маємо безпрецедентні за всю історію Незалежності приклади реальних антикорупційних розслідувань, фігуранти яких пов’язані зі чинною владою. Те, що суспільство не задоволене тим, як відбувається увесь процес – уже інше питання. Адже, на жаль, політична воля «ще навіть не пустила свої пагінці».

У свою чергу присутній у студії екс-міністр юстиції України Олександр Лавринович не погодився із цим твердженням. Мовляв за попередній період було завершено значно більше кримінальних справ щодо корупції, ніж зараз.

«Україна різко просунулась по всіх позиціях щодо розвитку корупції у державі. Тож казати, що зараз боротьба з із цим ведеться краще, ніж раніше – це насміхання над людьми», – заявив Лавринович.

Однак менеджер антикорупційних програм «Реанімаційного пакету реформ» Антон Марчук заперечив заперечив цю тезу екс-чиновника. За його словами, заява про статистичне зростання рівня корупції є неправдивою.

«У 2014 році, коли ще при владі був пан Янукович, Україна займал 142 місце за рівнем сприйняття корупції. Ми мали лише 26 балів. Сьогодні ж отримали, принаймні, трохи більше. і це результат запуску Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури. Ми маємо дещо кращі позиції – уже на 130 місці», – розповів Марчук.

Тож, хоч цей прогрес і є не дуже значним, та бачимо певний поступ вперед.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:19:06