п'ятниця, 11 серпня, 2017, 17:18 Львів
На Львівщині готові реорганізувати два інтернати

Комісія з питань освіти і науки Львівської обласної ради погодилася з проектами рішень щодо реорганізації двох закладів-інтернатів в області. Червоноградську школу-інтернат хочуть змінити у військовий ліцей. А Верхньосиньовидненську – у дитячий оздоровчий табір.

Про це йшлося на засіданні комісії з питань освіти і науки ЛОР, передає кореспондент ІА ZIK.

Як зазначили на комісії, рішення про реорганізацію двох закладів має ухвалити чергова сесія депутатів обласної ради. Проект рішення вже готовий.

Водночас планують обговорити питання передачі приміщень Червоноградської школи-інтернату на баланс Міністерства оборони України. Якщо все вдасться, то до кінця року його ще фінансуватимуть силами області.

Очікують, що військовий ліцей мають відкрити вже 1 вересня 2018 року. Там навчатимуться учні 10-11 класів. Згодом, вони зможуть продовжити свою «кар’єру» в Академії сухопутних військ.

Як зазначив перший заступник голови ЛОР Андрій Білоус, Верхньосиньовидську школу-інтернат мають перетворити у цілорічний дитячий табір.

«Він буде працювати для всієї країни. Щось на кшталт «Артеку». І вміщатиме рівно 100 дітей», – зазначив пан Білоус.

Дітей з особливими потребами,які зараз навчаються у закладі, переведуть в інші установи. В комісії погоджуються – з розвитком інклюзивної освіти та зменшенням кількості дітей буде набагато краще, якщо заклад реорганізують.

Адже витрати на одну дитину становлять 90 тисяч гривень. У стандартних школах набагато менше – 9 тисяч. А загальний бюджет інтернату, відповідно, – 7,8 млн гривень.

Крім того, табір хочуть перевести на госпрозрахунок, що допоможе зробити його рентабельним.

Реорганізація триватиме близько року, а відкриють заклад вже у 2018-му.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 21:16:11