п'ятниця, 11 серпня, 2017, 21:25 Політика
Лещенко: Із теми корупції знято табу, проте боротьба проти неї неефективна

Суттєвих змін по боротьбі з корупцією непомітно через те, що на чолі держави стоїть людина, яка немає політичної волі боротися з таким явищем.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Лещенко в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK).

«Якщо в часи, коли при владі була попередня команда, існувало табу на тему корупції, і всі знали, що Янукович і його люди є корумпованими, проте це не можна було обговорювати. Натомість зараз зняті всі заборони, однак тепер суспільство не вдоволене тим, як із явною корупцією бореться правоохоронна система», – зазначив Сергій Лещенко.

Відтак, коли суспільство не бачить суттєвих змін, то недовіру в них починає викликати вже і чинна влада.

«Сьогодні змін немає через те, що на чолі держави стоїть людина, яка немає політичної волі боротися з корупцією. Адже Президент ще 3,5 роки тому так і не зробив для себе вибір, коли стояв у парламенті за трибуною і складав присягу – або він успішний бізнесмен, або державний діяч. Цей конфлікт інтересів переслідує його все життя, і так само переслідуватиме останні роки на посаді Президента», – вважає Лещенко.

І поки так триватиме, додає депутат, правоохоронні органи використовуватимуться для зведення політичних рахунків, віджимання бізнесу або отримання голосів у парламенті.

«Єдиним вдалим експериментом є створення Національного антикорупційного буро України (НАБУ), і зараз можна бачити, як старі продажні політичні сили агресивно накинулися на цей орган – взяти під контроль, звільнити керівника, змінити законодавство – це відбувалося всю останню сесію. Також, починаючи з лютого до липня, призначали «кишенькового» аудитора НАБУ. Так само намагалися змінити і закон», – констатував Сергій Лещенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 21:08:52