п'ятниця, 11 серпня, 2017, 11:09 Суспільство
Китайським вченим вдалось здійснили зашифровану передачу квантових даних з супутника
Фото: russian.news.cn
Фото: russian.news.cn

Дослідники з Китаю стали першими, кому вдалося передати дані з супутника на Землю за допомогою квантового розподілу ключів або ж квантової криптографії.

Як пише «Сіньхуа», цей метод, теоретично, виключає можливість несанкціонованого доступу до інформації, що посилається, інформує «Новое время».

За словами головного вченого проекту QUESS, академіка Академії наук Китаю Пань Цзяньвея, супутник вислав квантові ключі на наземні станції в Сінлуні і Наньшані. Відстань передачі інформації між супутником і станціями варіюється від 645 до 1200 км, при цьому швидкість передачі квантових ключів приблизно на 20 порядків більш ефективна, ніж за допомогою оптоволоконного зв’язку на тій же відстані.

Під час польоту супутника над Китаєм, у вчених є всього 10 хвилин для проведення експериментів. У цей проміжок часу супутник генерує і передає на наземну станцію захищений ключ розміром в 300 Кбіт, додав китайський вчений.

«Квантовий розподіл ключів за допомогою супутника можна з’єднати з міською квантовою мережею, якій достатньо оптичних волокон для ефективного з’єднання між численними користувачами, що знаходяться в межах міста на відстані більш як 100 км. Таким чином, ми можемо уявити собі інтегровану квантову систему космос-земля, що дозволяє квантовій криптографії стати корисною на глобальному рівні, зокрема в сфері комерційного застосування зашифрованої інформації», – переконаний Пань Цзяньвей.

Пань Цзяньвей пояснив, що квантовий ключ створюється з випадкових чисел, згенерованих двома користувачами з метою закодувати інформацію, при перехопленні або зчитуванні якої квантовий стан ключа змінюється і перехоплена інформація самознищується. Будь-яка спроба третьої сторони незаконно підключитися до квантового каналу з метою отримання інформації неминуче призведе до порушення системи і буде виявлена.

Квантова передача заснована на феномені квантової заплутаності, коли два об’єкти, в даному випадку – фотони, мають однакові хвильові функції. Якщо їх розділити на велику відстань, зв’язок між ними збережеться і вимірювання одного вплинуть і на стан іншого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:19:15