п'ятниця, 11 серпня, 2017, 18:45 Політика
Фейгін: В окупованому Криму політичні протести просто неможливі

Будь-яка політична діяльність у Криму, наприклад, кримських татар, призведе до іще більших репресій.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Марк Фейгін, політичний діяч, адвокат.

Гість програми зауважив, що у РФ протестна весняно-літня хвиля повністю захлинулася, тому що влада перейшла до репресій.

«Дії, яких вживають стосовно блокування будь-якої політичної активності, настільки жорстокі, настільки серйозні, що розраховувати на якийсь новий підйом у нинішній ситуації не можна», – каже Марк Фейгін.

На думку гостя програми, в окупованому Криму політичні протести просто неможливі.

«Я був в Ахмема Чигойза у в’язниці. Відвідував тиждень тому… Ми про це говорили. Він зі мною погоджується, що будь-яка політична діяльність у Криму, наприклад, кримських татар, призведе до іще більших репресій», – заявив Марк Фейгін.

Що ж до переслідувань проросійських активістів, гість програми вважає, що цим людям саме так і треба.

«Вони собі уявляли якусь казку – молочні ріки, кисельні береги… І коли їм говорили із Москви, що ми живемо у пеклі і ви опинитеся у такому ж пеклі, але вони хотіли, тому я їм зовсім не співчуваю», – заявив адвокат.

Марк Фейгін наголосив, що у випадку, якщо до нього звернуться із проханням захищати когось із проросійських активістів у Криму (а нині у СІЗО на окупованому півострові вже перебувають члени «уряду» та різні «прапороносці»), то, запевнив він, цього не робитиме.

«Усе має свою передумову і покарання. Ці люди повинні постраждати», – наголосив Марк Фейгін.

Олександр Янковський, журналіст, розповів про випадок у Судаку. Там щодо проросійського активіста порушили справу за відео, яке він розмістив у День скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар та представників інших народів.

«Цей проросійський активіст зафільмував виступ, він був такий ксенофобський, і просто виклав, без жодних своїх коментарів. І зараз ту людину притягають до кримінальної відповідальності через те, що він начебто поширює такі ксенофобські заклики. І це пройшло щодо тієї людини, яка підтримувала дії російської влади», – розповів Олександр Янковський.

На його думку, це свідчить про те, що окупаційна влада вже не має потреби у тих людях, які свого часу ходили та робили «масовки».

«Від вас потрібне тільки одне – ходіть мовчки», – резюмував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 21:07:52