п'ятниця, 11 серпня, 2017, 18:20 Політика
Фейгін назвав дієвий інструмент впливу на Москву, щоб зупинити репресії в Криму

Від влади України потрібен прямий заклик до продовження політики санкцій, адже це єдиний дієвий інструмент щодо Москви, щоб зупинити репресії в окупованому Криму.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Марк Фейгін, політичний діяч, адвокат.

Гість програми нагадав, що триває міжнародний суд у Гаазі, який прийняв стосовно Криму тимчасові заходи, відповідно до яких визнано наявність расової дискримінації і йшлося про відміну заборони Меджлісу.

«Де механізм впливу на російську владу, щоб змусити виконувати ці міжнародні норми права? Жодного іншого способу, крім санкцій та їх посилення, у нинішній ситуації немає», – заявив Марк Фейгін.

Що до тих політичних справ, які тривають в окупованому Криму, як вважає гість програми, а йдеться про справу Ульмерова, і Балуха, і нещодавно затриманого 76-річного Караметова, це мислиме і немислиме порушення усіх міжнародних прав.

У цьому випадку від влади України, наголосив адвокат, потрібен прямий заклик до продовження політики санкцій.

«Це єдиний інструмент і, повторюю, дієвий інструмент щодо Москви, щоб зупинити репресії», – заявив Марк Фейгін.

Адвокат нагадав, як його підзахисного Ільмі Умерова запроторили до психіатричної лікарні, проте через резонанс, який виник, а зокрема, міжнародну увагу, нині перспективи завершення суду над ним навіть кращі, аніж в інших судових процесах.

«Тому що влада зважує, де їй можна проявити абсолютне беззаконня, як у справі Балуха, а десь потрібно хоча би створити видимість законності», – зазначив гість програми.

Нагадаємо, кримські окупанти на 10 днів арештували 76-річного Сервера Ага Караметова, який страждає на хворобу Паркінсона. Чоловіка затримали під сімферопольським судом 8 червня (де тривало засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза), коли він вийшов на одиночний пікет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 21:09:11