п'ятниця, 11 серпня, 2017, 16:46 Політика
Економічні засоби впливу більш ефективні, ніж заборона контенту

Економічні засоби впливу є більш ефективними щодо проросійських сайтів чи проектів. Треба звернути увагу на те, звідки вони отримують кошти і це набагато ефективніше, ніж забороняти реальний контент.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив аналітик Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України Володимир Полевой.

«Економічні засоби впливу є більш ефективні. У нас є джерела фінансування тих самих проросійських сайтів чи проектів, тому треба звернути увагу на те, звідки вони отримують кошти. І це набагато ефективніше, ніж забороняти реальний контент. А що до заборони контенту, то в цих законопроектах є така сама вада, як і у законопроектах про сім-карти. Адже коли ми говоримо про протидію тероризму та національну безпеку, то давайте визначимо у цьому законі ці статті КК і скажемо, що власне у досудовому провадженні у цих статтях ми маємо можливість застосувати такий тимчасовий запобіжний захист. Зараз же цей тимчасовий запобіжний захід вводиться для всіх правоохоронних органів. І це надає можливість навіть слідчому Нацполіції районного відділу накласти арешт, заборонити ту саму «Страну.Ua», яка викликає такі емоції у Національної поліції», – зазначив гість програми.

Зокрема, на переконання Володимира Полевого, корупція і рівень українських правоохоронних органів є жахливими, тому довіряти їм такі процедури, зокрема, сайти з мільйонною капіталізацією, неможливо. Аналітик також зауважив, що усі нинішні розмови про інформаційну безпеку, швидше за все, пов’язані з майбутніми виборами.

«Раптом, на четвертий рік війни ми говоримо про інформаційну безпеку, санкції та заборони саме в інформаційному просторі. Я вважаю, що це більше пов’язано з майбутніми виборами. Тобто, у 2014 році у нас все було добре, а зараз раптом ми всі у небезпеці, бо скоро у нас вибори. При цьому на економічному фронті у нас залишається торгівля, контрабанда та прямі контакти з російськими контрагентами. Натомість, ми прагнемо заборонити медіа, що є неможливим в інформаційному просторі, але дозволяємо Віктору Медведчуку заробляти мільярди на українській економіці», – підсумував Володимир Полевой.

Читайте також: Заборонені російські сайти вже не популярні в Україні, – рейтинг

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 21:17:56