п'ятниця, 11 серпня, 2017, 17:01 Львів
Директор львівського училища, що привласнила квартиру, досі на посаді, – активісти

Директорка Львівського вищого художнього училища, яка у 2002 році незаконно привласнила квартиру, що належала закладу, досі працює на посаді. Активісти вимагають розірвати з нею контракт.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань освіти та науки Львівської облради, передає кореспондент ІА ZIK.

За словами голови ради конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрія Соколова, у 2013-му році прокуратура Львівської області виявила факт зловживання директоркою училища Катериною Криворучко.

Пізніше, як зазначив пан Соколов, суд встановив факт привласнення квартири шляхом підробки документів. Однак через те, що термін давності минув [квартиру «приватизували» у 2002-му році, – Ред.], не дав реального тюремного строку.

Він додав, що до 2016 року як активісти, так і управління департаменту освіти й науки ЛОДА не знали про цю ситуацію. До того ж, до приходу Любомири Мандзій на посаду голови департаменту із пані Криворучко продовжили контракт.

«Ми як профспілка не можемо спокійно дивитися на цей факт. Людина, користуючись посадою, привласнює собі квартиру, і суд це встановлює. А управління не тільки не розриває контракт, а навіть нічого не робить, щоб стягнути з директорки вартість квартири», – зазначив пан Соколов.

Як додав голова вільної профспілки ДНЗ «Львівське професійне художнє училище» та викладач Василь Чумак, що пані Криворучко примусово звільнила його з роботи, написала чотири догани та вимагала повернути половину грошей за надані премії. Однак йому вдалося поновитися через суд.

«Там ситуація неординарна. Між директором та паном Чумаком є міжособистісний конфлікт. Директор зазначає, що Василь Васильович (викладач, – Ред.) на засіданні вдарив її, що й стало наслідком звільнення», – наголосив заступник директора департаменту Ігор Гайдук.

Пан Чумак не визнав цього. І підкреслив, що його побили представники директорки. І, за його словами, суд це визнав.

Конфліктну ситуацію не вдалося вирішити повністю. Однак в комісії однозначно заявили – дія контракту пані Криворучко закінчується через півтора року. Коли оголосять новий конкурс, то врахують усі зауваження та пропозиції інших сторін.

«Наразі ми не маємо законних підстав звільняти пані Криворучко із посади. Адже суд не відсторонив директорку, а термін давності справи давно вийшов. Щодо квартири – то майно професійно-технічних закладів перебуває не в комунальній власності, а в державній. Тому питання витребування тут може бути тільки до Міністерства освіти і науки України», – підкреслив пан Гайдук.

«В мене є рішення пана Андрія Білоуса – взяти всі обставини до уваги при майбутньому конкурсі. І вже говорила пану Василю, що в жодному разі не бачу підстав надалі укладати угоду з пані Катериною», – додала Любомира Мандзій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 09:21:32