четвер, 10 серпня, 2017, 19:52 Економіка
Українська залізниця є неефективним інвестором без чіткої стратегії, – міністр Омелян

«Укрзалізниця» є неефективним інвестором, бо не має чіткої стратегії в що буде інвестувати.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Володимир Омелян, міністр інфраструктури

«Для нас є величезний виклик в тому, що »Укрзалізниця» є неефективним інвестором. Тобто в нас немає чіткої стратегії в що ми інвестуємо, в інфраструктуру, локомотиви, вагони. З точки зору вільного ринку пріоритетом має бути інфраструктура. Тому, що за рахунок тарифу залізниця буде заробляти і бюджет також. Коли ми маємо розкидані інвестиції повсюди, то користі від цього немає», – вважає Володимир Омелян.

За словами міністра, він хотів би, щоб за підсумками року залізниця отримала мільярд гривень прибутку, але ситуація на »Укрзалізниці» дуже важка.

«Я б хотів, щоб ми вишли на мільярд доходу за підсумками цього року. Але ситуація в »Укрзалізниці» дуже важка. Бути гарні показники по капітальних інвестиція 50% від плану. Фактично багато грошей або просто проїли, або не використали. За рахунок цього робилися дуті показники по року і по першому півріччю. Ми боремося, щоб монополії і мопольного становища не було, бо це завжди приводить до єдиного – до неефективності. Тобто державна компанія, яка має монопольне становище на ринку завжди буде приходити до уряду та парламенту з проханням дати гроші», – переконаний Володимир Омелян.

Водночас, пан Омелян зазначив, що провідні іноземні компанії готові заходити на український ринок і давати свій рухомий склад в лізинг.

«Є досить багато компаній, наприклад General Electric, Bombardier вони готові заходити на український ринок. Більше того, вони готові давати свій рухомий склад в лізинг. Це також хороша можливість, просто треба прораховувати, який найкращий варіант для »Укрзалізниці»«, – вважає міністр.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 20:53:05