четвер, 10 серпня, 2017, 11:33 Регіони
У Тернополі поліція спростувала інформацію про катування грабіжника

У тернопільській поліції спростували інформацію про катування затриманого з метою «вибити» зізнання.

Як повідомили IA ZIK у відділі комунікації ГУ НПУ в Тернопільській області, у відомстві провели службове розслідування й не виявили порушень.

Перевірка стосувалася інформації щодо можливого катування тернополянина Ігоря Козоріза, яку поширили в Інтернеті журналісти й правозахисники.

Як стверджував сам підозрюваний, 5 травня він був доставлений до Тернопільського відділу поліції. У своїх поясненням він зазначив, що його незаконно утримували і застосовували фізичне насильство для зізнання у скоєних злочинах. За версією чоловіка, у нього також вилучили 1 тис. грн і срібний ланцюжок.

Для з’ясування законності дій працівників поліції він звернувся до уповноважених з прав людини Національної поліції України.

У поліції заявили, що факти можливих неправомірних дій щодо затриманого не підтвердилися.

«Скарги на можливе зґвалтування та катування заперечив під час проведення медичного обстеження черговий лікар-терапевт. Не підтвердилися й заяви щодо викрадення матеріальних цінностей, оскільки всі речі правоохоронці передали під розписку сестрі затриманого», – заявили у поліції.

За даними відомства, заявника в минулому притягували до кримінальної відповідальності за грабежі, крадіжку, шахрайства та порушення правил адміністративного нагляду. Затримали чоловіка за підозрою у пограбуванні неповнолітніх в обласному центрі.

«Працівники тернопільської поліції довели причетність до них раніше судимого Козоріза», – заявили у відомстві.

Матеріали службового розслідування направили в прокуратуру Тернопільської області для подальшої перевірки.

Як повідомляла IA ZIK, Центр інформації про права людини заявив про створення публічного звернення про вимогу негайно розслідувати факти ймовірних тортур в поліції Тернополя.

Один із фігурантів справи – Ігор Козоріз розповів, що його били струмом і ґвалтували шваброю.

У поліції Тернопільщини розпочали службове розслідування щодо можливих катувань.

Попередньо було заявлено, що з п’яти фактів три не підтвердилося, щодо інших тривають перевірки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 20:35:12