четвер, 10 серпня, 2017, 17:10 Світ
У Польщі закликали відмовитися від Меморіалу орлят у Львові в паспортах нового взірця
Польський паспорт. Фото: wiadomosci.wp.pl/Fotolia
Польський паспорт. Фото: wiadomosci.wp.pl/Fotolia

Польські експерти та журналісти закликали міністра внутрішніх справ і адміністрації Маріуша Блащака змінити правила конкурсу з приводу ілюстрацій у нових польських паспортах в зв’язку з наміром польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення польських військових поховань на території Личаківського кладовища у Львові.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Заклик на сьогодні підписали 122 польські журналісти, експерти, митці та громадські діячі.

Як відомо, в окремому конкурсі інтернет-користувачі можуть голосувати за 6 з 13 мотивів, які також повинні прикрасити новий паспорт. Серед пропозицій для голосування є також Остра брама у Вільнюсі. Плани розміщення у польському паспорті зображень місць на терені Литви та України спричинили розбіжності, а також дипломатичну реакцію Вільнюса та Києва.

«Дбаючи про добрі відносини Польщі з Литвою та Україною, закликаємо міністра внутрішніх справ та адміністрації пана Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці та Цвинтаря оборонців Львова з переліку мотивів, представлених на конкурс міністерства, метою якого є вибір ілюстрації для нового польського паспорта.

Як Остробрамська каплиця, так і Цвинтар львівських орлят – це важливі місця для польської історії та культури. Однак потрібно прийняти до уваги те, як багато суперечок та поділів може створити використання місць, що є частиною Вільнюса та Львова, міст, які розташовані на терені сусідніх з Польщею незалежних держав, для ілюстрації документа, що підтверджує польське громадянство.

Польща після майже 100 років від часів відновлення незалежності – це абсолютно інша країна, яка має набагато ліпші, ніж у минулому, відносини з Литвою та Україною. Не варто ризикувати знищенням цієї цінності задля введення символічних графічних змін на шпальти польських паспортів. Закликаємо пана міністра до розсудливості та відмови від правил конкурсу, що у нинішній формі призведе до кризи взаємовідносин Польщі з Литвою та Україною», – написали польські експерти та журналісти.

Нагадаємо, як написала газета Wyborcza, у польських паспортах може з’явитися зображення цвинтаря Орлят у Львові.

В понеділок, 7 серпня, у Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

Остаточне рішення про те, які зображення будуть розміщені в новому польському паспорті, буде прийняте у вересні.

Читайте також: Польща має змінити ставлення, якщо хоче мати добрі відносини з Україною, – Макеєв

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 02:04:30