Новини » Світ 10 серпня, 2017, 10:25
Росія надає ракети КНДР, – німецький ракетобудівельник
Фото: ZIK/EPA/HOW HWEE YOUNG
Фото: ZIK/EPA/HOW HWEE YOUNG

Ракети, використані Північною Кореєю в останніх тестових запусках, були зроблені в Російській Федерації та потім завезені в КНДР.

Як передає «Цензор.НЕТ», таку сенсаційну заяву в інтерв’ю DW зробив досвідчений 74-річний німецький інженер- ракетобудівельник Роберт Шмукер, який раніше працював над двигуном для космічного корабля багаторазового використання «Спейс Шаттл», а сьогодні є професором Технічного університету в Мюнхені.

Слід зазначити, що його думка узгоджується з висновками південнокорейської розвідки, згідно з якими компоненти для північнокорейських ракет надходять з Росії.

На питання журналіста стосовно даних про те, що «без російської допомоги тут не обійшлося», співрозмовник пояснив, що в недавніх ракетних випробуваннях були задіяні принципово нові для Пхеньяна технології, які не могли бути винайдені ним самостійно «з нічого».

«Попередні ракети, які північнокорейці раз у раз запускають, є ракетами типу «SCUD»,»Нодон» і «Точка» – все це радянські розробки. За фотографіями з військових парадів, із запусків видно, що переважна більшість з них – старі радянські ракети. Але нові ракети, запуски яких відбулися в останні 12-14 місяців, ґрунтуються на інший технології, яка вже не має стосунку до «SCUD» та інших. Вони повинні були створити цю технологію буквально з нічого. Але і тут ми бачимо, що використані в цих ракетах двигуни абсолютно точно надійшли з Росії», – заявив він.

Фахівець підкреслив, що не виступає зі звинуваченнями на адресу російської влади, однак висловив упевненість, що «ракети або їх складові частини надходять з Росії, а також, можливо, з країн колишнього СРСР, в яких були такі ракети».

«Я свідомо не стверджую, що це справа якогось уряду. Це можуть бути недержавні структури, окремі люди або організована злочинність. Але повинні бути люди, які перевозять в Північну Корею окремі компоненти і потім допомагають корейцям управляти цими ракетами», – сказав інженер.

Пояснюючи свою думку, він вказав, що якби Північна Корея розробляла ці ракети «з нуля», їй довелося б задіяти гігантські ресурси.

«Коли я розробляю ракету, мені потрібна певна кількість прототипів. Я їх запускаю, вимірюю траєкторію, роблю висновки про поведінку ракети, виправляю помилки, створюю балістичну таблицю випробувань. Без численних успішних тестів запуск ракети неможливий, включаючи всі можливі умови запуску. Нічого цього ми не бачили», – підкреслив він в коментарі.

Співрозмовник видання пояснив, що приховати такі роботи неможливо, оскільки «за Північною Кореєю ведеться постійне спостереження».

«Витрати на них повинні були бути колосальні. Вам потрібні сім проектних груп, кілька заводів з виробництва ракет різного діаметру, для них необхідні різні матеріали, паливо і так далі. Вести таку роботу паралельно, та ще й так, щоб майже всі запуски з першого рази були успішними? Такого не зміг домогтися ще ніхто. Ну, або ж ракети прибули ззовні», – резюмував експерт.

Інформація про те, що південнокорейська розвідка викрила російські поставки компонентів для ракетної програми КНДР, з’явилася в лютому минулого року. За даними ТАСС, її озвучив директор Національної розвідувальної служби Південної Кореї Лі Бен Хо. Він зробив цю заяву 7 лютого 2016 року після брифінгу для депутатів парламентського Комітету з розвідки. Після заходу, який пройшов у закритому режимі, до журналістів вийшли кілька членів комітету, щоб донести його основний зміст. Серед іншого вони розповіли і про російську участь в північнокорейській ракетно-ядерній програмі.

Один з депутатів комітету Лі Чхоль У зазначив, що їм повідомили про можливе надання Росією допомоги КНДР, а саме необхідних технологій. За словами депутата, такі відомості глава розвідки надав у відповідь на питання про те, чи могла КНДР самостійно дійти до такого рівня ракетних технологій.

«Нам відповіли, що, на думку НРС, КНДР звичайно щось зробила і сама, але важливі деталі, швидше за все, були отримані з Росії, і на користь цього є велика кількість інформації», – представив Лі версію південнокорейської розвідки, посилаючись на слова директора НРК Лі Бен Хо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:04 :10