четвер, 10 серпня, 2017, 17:14 Львів
Рекультивація Грибович та сміттєпереробний завод лише на стадії проекту, – Садовий
Міський голова Львова Андрій Садовий. Фото: city-adm.lviv.ua
Міський голова Львова Андрій Садовий. Фото: city-adm.lviv.ua

Андрій Садовий обіцяє ще цього року розпочати і рекультивацію Грибовицького звалища і будівництво сміттєпереробного заводу. Але, скоріш за все, це лише чергова гарна обіцянка мера Львова. А насправді лише у листопаді «великий харківський інститут» (цікава і головне конкретна назва – ред.) планує завершити розробку проекту заводу, а далі експертиза і дозволи… Щодо рекультивації, то «Еджіс» «проводить активну роботу», до того ж унікальну, а «Гірхімпром» її «адаптує і фіналізує» – і так до кінця року – а далі ті ж експертиза і дозволи… Сподіваємось початку будівництва хоча б до другої річниці трагедії.

Про це сьогодні розповідав Андрій Садовий під час брифінгу.

«Сьогодні інститут працює над проектом комплексу, який передбачає і сортування, і компостування. Тим займається великий харківський інститут. Ми очікуємо в першій половині листопада готовий проект. Потім ми повинні давати його на експертизу, отримувати дозволи і починати будівельні роботи», – отак конкретно і змістовно висловився мер.

Далі він озвучив знайому епічну тираду на честь фірми «Еджіс», яка зараз сконцентрована на розробці стратегії поводження з відходами в місті та проект рекультивації звалища:

«Щодо рекультивації – активну роботу проводить компанія «Еджіс». Вони підготували звіт на 120 сторінок. Тут дуже важлива частина – це комплексна стратегія поводження з ТПВ, це бачення, який варіант для міста Львова має бути кращий, враховуючи цей досвід, який є у світі. Такого документу в Україні не має ніхто. Держава не має такої програми, жодне місто не має такої програми. Вони дають дуже якісні рекомендації щодо самого проекту рекультивації, компанія «Еджіс» проектувала рекультивацію полігону в Марселі – це один з найбільших полігонів в Європі. Без їхнього досвіду було би дуже важко. Базовий інститут Гірхімпром, який це все адаптує, сьогодні фіналізує цю роботу. Ми цього року плануємо подати документи на експертизу, отримати дозволи і працювати, робити це правильно».

І на завершення Андрій Іванович знову наголосив на свою нелегку місію першопрохідця у бурхливому морі українського сміття:

«Ці рішення, які пропонують французи, будуть відрізнятись від тих рішень, які пропонувались раніше нашими українськими фахівцями. Ніхто в Україні досвіду рекультивації таких полігонів не має, такого масштабу, враховуючи сучасні екологічні вимоги, які є в Європейському Союзі. Ми, власне, ці вимоги по екології беремо в основу. Ця робота, яку ми зробимо, потім буде базою, щоб інші міста йшли нашою дорогою. Завод треба збудувати, якісну рекультивацію зробити – це великий масштаб», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Хочеться вірити, що справді у Львові буде створено найкращі в Україні зразки і комплексної стратегії, і рекультивації звалища, і сміттєпереробного заводу, і нового полігону. Але викликає занепокоєння вперте небажання Андрія Садового бачити позитивний досвід подібних робіт у нашій державі, про який вже говорилось неодноразово: і рекультивований величезний полігон поблизу Луганська, і стратегію поводження з ТПВ, розроблену Павлом Жебрівським на Донеччині, і найсучасніший полігон у Червонограді. І всі ці дива творили наші українські фахівці. То ж, може, варто черпати ці знання, а не говорити про «великий харківський інститут» чи унікальну стратегію «на 120 сторінок».

Читайте також: У Пустомитівському районі Львівщини виявили незаконне сміттзвалище

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 18:22 :29