четвер, 10 серпня, 2017, 9:41 Суспільство
Про чоловіче і жіноче – по-літньому легко
Роман Онишкевич
журналіст, поет

Нині пропоную товариству не історію про рай і пекло, а дещо осмислену притчу про чоловіче і жіноче. Хай вже вибачає добродій Alexander Heydeck, від якого я це почув, за нюанси в переказі.

Отож, жив собі на світі абсолютно Сірий Чоловік. Не злий, не добрий, не податливий, не мстивий. Не бився, а ляпасами дуелював. Не пив, а пригубляв. Не жінок мав, а милувався. Не старий був, але й не молодий. І раптом сталася катавасія – лупнула його машина. Лежить він, значить, у реанімації, беззуба голить точеною косою його щетину, а добрі лікарі в той момент лупашать по його серцю всілякими електрошками. А що ж він?...

Потрапля він перед очі Святого Петра, а той йому каже: «Ти якось так сіро жив, що навіть не знаю, що з тобою робити. І в рай пускати не хочеться, і в пекло тебе спроваджувати, наче, нема за що». Вирішив Петро порадитися з начальником пекла. Сіли-подумали. Не знають, куди хлопа спроваджувати. Ну не білий він і не чорний. Такий собі Сірий Чоловік.

Вирішили два стражі врат поцікавитися думкою самого клієнта.

Привідкрив браму Петро, глянув за неї Сірий Чоловік, а там – благодать: гарний клімат, фрукти з дерев звисають, звірина всяка милосердна стрибає, всі одухотворені дискутують на предмет вищості Шекспіра над Петраркою і тлумачать Джойса з Кафкою.

Привідкрив браму Антипко, а в пеклі, виявляється не згірше. Клімат, звісно, не той, але лапає за сраку за якусь курву Микола, криє матом всяких супостатів Іван, наущає новоприбулих п’яний в присмерк Гєник.

«Пейзаж хрєновєнький, але які там люди, – подумав собі Сірий Чоловік і випалив. – До пекла мене, якщо можна».

«Ха-ха», – посміхнувся Антипко.

«Чекай», – каже Святий Петро. Ну нема ж за що чоловіка до вас засилати. Дай но спитаю у Того, Хто Все Знає». Набрав він, значить, боса, а той каже: «Я – Милосердний, тому готовий прийняти його до себе запросто так. На пекло ж він не заслужив. Але оскільки має кавалок сумніву, то даю йому ще тиждень життя. Спостерігайте уважно і визначайтеся».

… Сплеснули в долоні реаніматори. Живий! Очуняв Сірий Чоловік. Усвідомив почуте і побачене. Натягнув сподні, вийшов з палати і тут же ж пішов у всі нелегкі. Першим ділом узяв кредит в банку. І пішло-поїхало. Пив, не жаліючи печінки. Порав, усе, що бачив, і все, що вже бачити не міг, оскільки пив, не жаліючи печінки. Жодної вітрини не минув, аби не зафігачити в неї цеглою, щоби потім з гигиканням утікати від ментів. Хамив доброчесним людям і навіть копнув у дупу одного вегетаріанця і двох зоозахисників. Уявляєте, наскільки чоловік у пекло хотів?

Але от темна ніченька настає, дивиться він на годинник… А там до закінчення виділеного тижня залишилося хвилин двадцять. Що робити? Аж тут на зустріч – Дама, Яка Не Боїться Ночами Гуляти. Бо ніч її боїться. Звалу нема. Сірий Чоловік на останок, підходить до неї та й пита (виключно з ужитковою метою, звісно): «Леді, якби вам залишалося прожити в тому світі хвилин двадцять, чого б вам найбільше хотілося»?

«Сексу. Такого, щоб угугугуг. Ну або просто», – отвіча Дама, Якої Боїться Ніч.

Раз так – то так. Приключився у них, значить, секс. І через кілька хвилин, змордоване серце Вже Не Сірого Чоловіка, який через дурощі свої хотів потрапити в пекло, не зміг розбурхати жоден реаніматор.

«Ну от ти знову у нас, – статечно хмикнув Святий Петро. – Тепер нам легше, маємо чистий спокій, що з тобою робити. Давай бігом, маршируй в рай».

«Та як до раю? – ошалів Вже Не Сірий Чоловік. – Я ж стільки за той тиждень нагрішив».

«Ну нагрішив, то нагрішив, але та остання все за тебе відмолила», – аж підскочив від задоволення Страж Воріт.

P.S. Я довго розмислював над сею притчею, очевидно, поліморальною. Але дві моралі, як то кажуть, на поверхні. Перша: чоловіки, робіть добро. Друга: жінки, відмолюйте.

Читайте також: Звернення до львівської влади

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 07:11 :11