Новини » Економіка 10 серпня, 2017, 19:12
Омелян: На закупівлі, перевезення і постачання «УЗ» впливають нардепи, бізнес та криміналітет

Із «Укрзалізниці» крадуть від 10-ти до 15-ти мільярдів гривень кожного року, навіть у нинішньому стані. Ці гроші мають бути спрямовані не в кишені окремих людей, а на модернізацію компанії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.

Гість програми порівняв «Укрзалізницю» за часів керівництва нею Георгія Кірпи та сучасним станом.

«Ми говоримо про різні моделі управління. За часів Кірпи була жорстка вертикаль, від самої політичної гори до останнього провідника чи залізничника. У цьому випадку, на жаль, ми можемо про таке лише мріяти. З іншого боку, з мого спілкування із залізничниками, які все життя працюють на УЗ, залізниця у такому стані ще не була ніколи. Це в поганому стані, мається на увазі», – наголосив Володимир Омелян.

Гість програми наголосив, що неодноразово порушував питання щодо впливу на діяльність УЗ.

«У нас є безумовний вплив як народних депутатів, так і «бізнес-партнерів» умовних, так званих залізниці, а також криміналітету, які безпосередньо впливають як на закупівлі, так і на перевезення та постачання. У випадку «Укрзалізниці» у нас завжди є серйозний виклик, і я вдячний прем’єр-міністру, що було прийнято нарешті правильне рішення щодо звільнення керівника цієї компанії і про невідкладне проведення конкурсу щодо нового очільника», – зазначив міністр.

Гість програми наголосив, що потенціал «Укрзалізниці» величезний, який можна застосувати, коли буде розрубаний «гордіїв вузол» з її реформуванням.

«За моїми підрахунками, з цієї компанії крадеться від 10-ти до 15-ти мільярдів гривень щорічно, навіть у цьому стані. Ці гроші повинні бути спрямовані не в кишені окремих людей, а на модернізацію, на оновлення компанії», – наголосив Володимир Омелян.

Нагадаємо, учора голова ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун подав у відставку з огляду на особисті обставини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:19 :30