Новини » Політика 9 серпня, 2017, 17:25
Нардеп: РФ намагається оголосити Азовське море своїм внутрішнім морем

Через порти Бердянська і Маріуполя відвантажують велику кількість продукції, виготовленої на металургійному комплексі, що розташований у цьому регіоні. Якщо експортні поставки будуть унеможливлені, на думку РФ, це викличе соціальний тиск у цих регіонах і буде додатково дестабілізувати ситуацію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Іван Вінник, народний депутат України (БПП).

Нагадаємо, через будівельні роботи мосту 9 серпня РФ тимчасово заборонила рух кораблів у Керченській протоці.

Іван Вінник вважає, що основна мета цього заходу – забезпечити тиск на неокуповану територію на сході України.

«Через порти Бердянська і Маріуполя зараз відвантажують дуже велику кількість продукції, яку виготовляє металургійний комплекс, що розташований у цьому регіоні. Якщо експортні поставки будуть унеможливлені, у зв’язку з обмеженнями, а я переконаний, що вони будуть повторюватися РФ не як наслідок незаконного будівництва мосту через Керченську протоку, а як процес паралельний тиску на Україну, як засіб ведення гібридної війни проти нас. Це рано чи пізно, на думку РФ, викличе соціальний тиск у цих регіонах і буде додатково дестабілізувати ситуацію», – зазначив Іван Вінник.

Іван Крулько, народний депутат України («Батьківщина»), переконаний, що такі дії РФ із будівництвом не пов’язані. Гість програми вважає, що це – частина економічної війни, демонстрація сили та намагання оголосити Азовське море внутрішнім морем Росії.

«Якщо Керченська протока закрита Росією, то ніхто, крім РФ, туди потрапити не може. Безумовно, реагувати тут треба. Яким чином ми будемо реагувати, у нас залишається тільки звертатися до зовнішнього світу і звертати увагу на те, що фактично у такий спосіб Україні повністю зривають будь-які можливості вести економічну діяльність в Азовському морі, а це виключна економічна зона України», – наголосив Іван Крулько.

Гість програми нагадав, що морське право забороняє тим, хто контролює протоки, чинити будь-які дії, які унеможливлюють вільний доступ до своїх територій.

Народний депутат Віталій Купрій додав, що нехай РФ будує міст через протоку.

«Ми заберемо Крим назад і як компенсацію – міст», – зазначив депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 13:44 :01