середа, 9 серпня, 2017, 12:33 Регіони
Держава боргує «Луцьктеплу» за субсидіїї 140 млн грн
Фото: volynnews.com
Фото: volynnews.com

Заборгованість держави перед ДКП «Луцьктепло» за субсидіями становить майже 140 мільйонів гривень.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної роботи муніципалітету.

Директор ДКП Валентина Малютіна розповіла про відшкодування державою пільг та субсидій. Так, борг держави перед ДКП «Луцьктепло» за субсидіями становить 140 млн грн.

«На жаль, з січня 2017 року коштів нам ще не повертали», – зазначила Валентина Малютіна. Вона сподівається, що держава виконає свої зобов’язання, адже Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету.

Не повертає держава і різниці у тарифах обсягом 9 мільйонів гривень.

Через невиконання державою своїх зобов’язань, ДКП «Луцьктепло» має ряд проблем. Так, за невчасні розрахунки за надані енергоносії «Волиньгаз» виставив штрафні санкції на 3 мільйони гривень.

Малютіна зазначила, що з рахунків підприємства автоматично списуються кошти енергопостачальним компаніям. Однак, на її переконання, відбувається надмірне вимивання коштів. Якщо держава поверне кошти за пільги та субсидії, то ДКП «Луцьктепло» матиме мінімальні борги перед енергопостачальними підприємствами. За її словами, у міжопалювальний період завжди нарощувались борги за енергоносії, але цьогоріч цього нема.

Малютіна додала, що за позовом підприємства «Тепелен» арештовано рахунки ДКП. Ця компанія вимагає сплатити 28 мільйонів гривень боргу.

На жаль, через усі ці фактори на підприємстві склалася складна фінансова ситуація. Не вистачає коштів на виплату заробітної плати. Через нестабільну ситуацію відбувається відтік кваліфікованих кадрів. Малютіна зауважила, що з підприємства звільняються слюсарі та газозварювальники і їдуть на роботу у сусідню Польщу. За її словами, уже відчутна недостача працівників.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що проблема з кадрами загрозлива, адже люди їдуть за кордон на заробітки.

Також він зауважив, що дивна позиція держави щодо повернення пільг та субсидій. Такі дії можуть призвести до знищення комунальних теплогенеруючих підприємств.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 20:32:30