Новини » Економіка 9 серпня, 2017, 16:14
Бальчун, ще будучи на посаді, самоусунувся від керівництва «Укрзалізницею», – Купрій

Войцех Бальчун в період свого призначення на посаду фактично самоусунувся від керування «Укрзалізницею» та дозволив корупціонерам, наближеним до Президента, творити безчинства. Зокрема, щонайменше 1 мільярд гривень уже вкрали Дубневичі, і досі продовжують красти.

Таку думку висловив народний депутат України Віталій Купрій у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Хочу нагадати суспільству, що заробітна плата голови «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна складала 21 тисяча гривень на день. Натомість більш як 40 днів він не був відсутній на своєму робочому місці, грав на гітарі, співав і таке інше. Так, тільки в межах такої службової недбалості, державі нанесено 1 мільйон гривень збитку. Зараз по цьому факту відкрите кримінальне провадження, яке розслідується Національною поліцією», – зазначив Купрій.

Також нардеп зауважив, що однією із підстав розірвання контракту із Бальчуном був факт завдання державі значних збитків. Однак Кабінет міністрів цього так і не зробив.

«Хто уважно дивився контракт Войцеха Бальчуна, який я оприлюднив, то однією із підстав, коли Кабмін зобов’язаний був розірвати з ним договір, це навіть одноразове порушення ним своїх обов’язків, яке призвело до збитків більш як у 20 мільйонів гривень. Я оприлюднив звіт Державної аудиторської служби України, яка розслідувала діяльність «Укрзалізниці» за моєю заявою. Так, за період від 20 грудня 2016 року, а це саме тоді, коли прем’єр Гройсман підпорядкував собі «Укрзалізницю» і встановив тотальний контроль, було завдано 74 мільйона збитку Бальчуном і його підлеглими», – пояснив Віталій Купрій.

Нардеп роз’яснює, що такі збитки завдані через те, що підприємства, які підпорядковані «Укрзалізниці», не вели претензійну роботу з певними підприємствами, не стягували штрафи і навмисне не сплачували кошти підприємствам, які постачали продукцію.

Депутат обурюється, мовляв, хіба ж Гройсман мав чекати 8 місяців, поки Бальчун і надалі завдаватиме збитків державі? А також припускає, чому сталося саме так.

«Войцех Бальчун в період свого призначення на посаду фактично самоусунувся від керування «Укрзалізницею» та дозволив корупціонерам, наближеним до Президента, творити безчинства. Зокрема, щонайменше 1мільярд гривень уже вкрали Дубневичі, і досі продовжують красти», – наголосив нардеп Купрій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 03:04 :31